Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Tallinn Art Weeki peanäitus "Katedraal tehnikale"

{{1528732860000 | amCalendar}}

Esmaspäeval avati Noblessneri sadamalinnakus Tallinn Art Weeki peanäitus "Katedraal tehnikale".

Näitus heidab pilgu inimese olemusele tulevikuvaates. Milliseks me muutume ja milliseks muudab meid tehnoloogia ning kaasaegne tarbimisühiskond? Kuidas mõistame lähitulevikus inimlikkust?

"Antud näitus on eelkõige kogemuspõhine. Nii see hoone juba ise kutsus sellise pealkirja - "Katedraal tehnikale". Inspiratsiooniallikaks oligi see hoone ja need kunstnikud ongi väga palju loonud spetsiaalsed teosed selle hoone jaoks ja Tallinn Art Week'i jaoks," rääkis näituse kuraator Andra Orn "Aktuaalsele kaamerale".

"Katedraal tehnikale" haakub tihedalt festivali manifestiga "Mängides Jumalat? Inimkonna tulevik…" Neid teemasid käsitlevad näitusel esindatud kunstnike suurteosed, sealhugas rahvusvahelist tuntust kogunud Timo Tootsi seeria "Memopol" III osa.

Julgetel on võimalus proovida Timo Tootsi kujundatud mitmeosalist ruumiinstallatsiooni, mis paljastab kõik kasutaja jagatud isiklikud andmed. Installatsiooni sisenemiseks tuleb esimesena skannida isikut tõendav dokument. Peale seda skannitakse ka keha ning tuleb siseneda wifi-võrku ja sisestada salakood, mis annab loa arvutile sinu andmete kogumiseks.

Hiljem liigub osaleja hiiglasliku ekraaniga eraldatud ruumi ning talle kuvatakse tema telefoni sisu. Kuigi teos eeldab isiklike andmete lubamist võõrale osapoolele ja nende avalikustamist, paistis huvilisi küllalt olevat.

"See ruum, lihtsalt see mastaap on tohutu. Siin on ligi 2000 ruutmeetrit ja 19 meetrit kõrged laed, selle täitmiseks on vaja ikka väga tugevat kunstiteost. Ja meil ei ole palju siin, me ei soovi näidata palju, vaid väga erilisi teoseid," selgitas Orn.

Neid põnevaid ning uudseid teoseid on võimalus kõigil soovijatel proovida ja külastada kuni laupäevani Noblessneri sadamalinnakus.

Tallinn Art Week on 2016. aastal alguse saanud festival, mille eesmärgiks on kaasaegse kunsti toomine inimesteni. Üritust korraldab NOAR.eu Eesti Kaasaegse Kunsti Keskkond, mis pakub ühtset platvormi Eesti ja Baltikumi kaasaegse kunsti paremikule, koondades endas ca 2000 teost enam kui 200 kunstnikult.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja, Brit Suurraid, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: