Jaan-Eik Tulve: "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" näitab hästi nii marakratt kui ka preester Vello Salot

Foto: Pressimaterjalid

Uus dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäevaelu müstika" portreteerib maailmarändurit, vaimulikku ja literaati Vello Salot, kes saab paari kuu pärast 93aastaseks. Kaamerasilm on jälginud tema viimaseid eluaastaid ning jõudnud välja punkti, kus suur vaim on kammitsetud üha enam nõrgenevasse kehasse ning õhus ripub küsimus, kas kuidas ja kuhu edasi.

"Ta räägib ühest väga olulisest perioodist inimese elus, mis meil kõigil seisab ees. See on mitte ainult vananemine, vaid juba elu viimased aastad. See, kuidas me seda liikumist näeme selles filmis, see on minu arust väga oluline mõtlemine, sest ühiskonnas nendel teemadel väga palju ei räägita. See kuidas üks inimene oma elus korrektuure teeb ja kuidas ta oma elu on sunnitud ümber hindama," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" helilooja Jaan-Eik Tulve.

Jaan Tootseni film on poeetiline ja samas kohati ehk isegi halastamatult aus. Võrdselt on eksponeeritud isa Vello sügav vaimsus ja elutarkus temas peituva igavese poisikese ja kummastava huumorimeelega.

"Dokumentaalfilm on alati näitlemise kunst, et see, keda filmitakse, see, kui palju ta suudab ja tahab mitte näidelda, see jääb alati küsimuseks, ja siis on see režissööri valik, et mida ta sealt välja võtab. Aga seal see marakratt Vello Salo tuleb väga hästi välja ja tuleb ka preester Vello Salo välja. Ta on niivõrd multitahuline, et kui seal filmis juba mõningad tahud ära on toodud, siis see on juba väga hästi," lisas Tulve.

Uus täispikk dokumentaalfilm "Vello Salo. Igapäeva müstika" jõuab vaatajate ette täna õhtul ning seda saab esialgu näha Tallinnas kinodes Sõprus ja Artis ning Tartus Elektriteatris.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: