Moskvas linastus Andres Puustusmaa film "Rohelised kassid"

Foto: ERR

Moskvas linastus Andres Puustus-maa film "Rohelised kassid", mis on juba pälvinud auhinna festivalil Aken Europasse. Nüüd loodetakse filmi näidata ka laiemale Vene auditooriumile.

Filmi nimitegelased, "rohelised kassid", on kaks vana pätti, kes pika vangistuse järel pääsevad vabadusse, kuid muutunud maailm neid vastu ei võta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kultuurikood on läbi Tõnu Kargi rolli ja tema isiku paljugi tehtud. Ja selline sotsiaalne kino, ma arvan, või sotsiaalsed teemad puudutavad siiski paljusid, ma arvan, et nüüd ka Venemaal päris paljusid, mis puudutavad vana generatsiooni, pensionäre jne," rääkis Puustusmaa.

"See film puudutab muidugi mitte ainult Euroopa elanikke, vaid ka Venemaa elanikke. Ma tahaksin väga, et vene vaatajad näeksid seda filmi," ütles filmifestivali Aken Euroopasse programmidirektor Alisa Strukova.

Peaosades on Tõnu Kark ja tuntud vene näitleja Sergei Makovetski. Andeka väikerolli tegid ka Mait Malmsten ja Kirill Käro.

"Minu väikenegi tegelane ja Kirilli väike tegelane ja teised väikesed tegelased, vähemad rollid seal aitavad tegelikult luua ühte suuremat tervikpilti, millest see lugu räägib, ja nad toetavad tegelikult kahte peategelast," selgitas Malmsten.

Sotsiaalteemal rääkival kakskeelsel filmil on vene kinoturule raske siseneda, kuid "Rohelistel kassidel" see ikka õnnestus.

"Me loodame väikelinastustele ja meil on juba pakkumisi. Varsti tulevad seansid Peterburis, siis jälle Moskvas nii, et see on väga tore," ütles produtsent Jekaterina Monastõrskaja.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: