ERMis avatakse näitus elust ja ise tegemisest 1990ndatel

{{1538471100000 | amCalendar}}
Foto: ERM

4. oktoobrist on Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) avatud uus muuseumide ühisnäitus "Ise tehtud Eesti", mis jutustab inimeste argielust pöördelistel 1990ndatel aastatel.

"1990ndad aastad olid Eestis murranguline aeg, mis ei jätnud puutumata ühtegi inimest. Poliitiliste, majanduslike ja sotsiaalreformide foonil toimus kohanemine ja innukas ise tegemine argielus. Selle aja ja mentaliteedi olemegi muuseumide edukas koostöös näituseks pununud," ütles ERMi direktor Alar Karis.

"Ise tehtud Eesti" vaatleb, milline oli elu 90ndatel ning mida uut tõi eestlaste igapäevaellu turumajandus, piiride avanemine ja inforuumi laienemine. Näitus on tagasivaade, kuid läbi tänapäeva prisma – mis on meid tänasesse päeva toonud ja kuidas oleme ise kujundanud oma tänapäeva.

"Ise tehtud Eesti" tollasele poliitilisele ja majanduslikule olukorrale ei keskendu. "Meie vaatame selle inimese elu keskmesse, sellise argielu ja igapäevaelu keskmesse, et kuidas inimene kõikide nende muudatuste tuules hakkama sai ja mis olid tema mured rõõmud," kirjeldas näituse produtsent Külli Lupkin "Aktuaalses kaameras".

Näitus valmis ERMi koostöös Tartu Mänguasjamuuseumi, Eesti Vabaõhumuuseumi ja Eesti Maanteemuuseumiga, kaaskuraatorid on Ann Aaresild (Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum) ja Raili Nugin (Tallinna Ülikool). Kujundajateks on Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri, arhitektuuri ja graafilise disaini erialade tudengid arhitektuuribüroo b210 ja disainibüroo Stuudio Stuudio juhendamisel.

Näituse koostamisele eelnes lugude ja mälestuste kogumine Eesti muuseumide koostööna portaalis Rahvalood. "Ise tehtud Eesti" jääb ERMi vahetuvate näituste saalis (A-sissepääs) avatuks sügiseni 2019.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: