Aino Kallase preemia pälvis Iivi Anna Masso

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Iivi Anna Masso. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees

Soomes tegutsev sihtasutus Viro-säätiö (Eesti Fond) otsustas anda 2018. aasta Aino Kallase preemia politoloogia doktorile ja teadurile Iivi Anna Massole. Auhind anti üle reedel, 23. novembril Soome suursaatkonnas Tallinnas.

Aino Kallase preemiat hakati välja andma 2004. aastal. Soome ja Eesti vahelise kultuurisilla ehitaja, kirjanik Aino Kallase nime kandva auhinnaga tunnustatakse eestlastest üksikisikuid või kollektiive, kellel on märkimisväärseid teeneid Eesti-Soome kultuurisuhete arendamisel. 

Iivi Anna Massot sooviti tunnustada kui "Soome ja Eesti jaoks tähtsate lääne- ja euroopalike väärtuste kaitsjat", põhjendab Viro-säätiö oma valikut.  

Liberaalse maailmavaatega Iivi Anna Masso on kaitsnud liberaalseid väärtuseid infomõjutuse, vihakõne, sõnavabaduse ja hübriidohtude teemadel. Tema on ka hinnatud välispoliitika asjatundja. Masso töötas president Toomas Hendrik Ilvese nõunikuna aastatel 2013–2015.  Masso on sündinud Tallinnas arhitektide perre, mistõttu on tal Eesti taust. Ta on aga õppinud Helsingi ülikoolis ning hiljem töötanud seal politoloogia lektori ja teadurina. Masso sai Soome kodakondsuse aastal 2001.

Soomes tegutsev sihtasutus Viro-säätiö on asutatud 1991. aastal. Sihtasutuse eesmärk on toetada Eesti kultuuri, teadust ja kunsti ning edendada Eesti haridust.

Alates 2004. aastast on auhinna on pälvinud ajakirjanik Kulle Raig, kirjandusteadlane Sirje Olesk, professor Rein Veidemann, kirjanik Maimu Berg, ajakirjanik Rain Kooli, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Tartu ülikooli õppejõud Margit Kuusk, tõlkija Piret Saluri, koolitusjuht Järvi Lipasti ja skulptor Ekke Väli.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: