Kultuuriportaal soovitab: "Leto" ETV2-s

23. jaanuaril jõuab ETV2 eetrisse Kiril Serebrennikovi möödunud aasta film "Leto", mis räägib loo ansambli Kino liidrist Viktor Tsoist.

Film legendaarse Venemaa rockbändi Kino algusaegadest ja bändi karismaatilise liidri Viktor Tsoi (Teo Yoo) kujunemisest 1980. aastatel. Filmi kannab suhtekolmnurk vene tollase underground'i liidri Mike Naumenko, tema naise Natalja ja äsja tehnikumi lõpetanud paduandeka Vitja vahel. Režissöör Kirill Serebrennikov on loonud dokumetaalsele materjalile toetuva poeetilise reekviemi toonasele ajale. Film on omalaadne muusikaline portree inimestest, kes nõukaaja piiratud tingimustes pürgisid loomingu kaudu sisemisele vabadusele.

Valner Valme kirjutas filmist "Leto" nii: On suvi. Aga suvi lõpeb. On noored oma unistustega. Aga nad ei mõtle, et noorus ja suvi lõpevad. Leidub eluterve annus nihilismi. Samas ollakse pühendunud. On peod, kus tahaks olla. Üle kõige heljub kurbus. Ja süüdimatus. Juuakse odavat veini, kuulatakse David Bowie ja Velvet Undergroundi plaate. "Leto" annab edasi nooruse vaimu: ja mitte ainult nõukaaja ahistuses, sel filmil on universaalsem üldistusjõud.

Film "Leto" on ETV2 eetris 23. jaanuaril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: