Vabamus esilinastub Helga Meritsa viies dokumentaalfilm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Helga Merits
Helga Merits Autor/allikas: ERR

Eesti juurtega hollandlannast dokumentalisti Helga Meritsa viies dokumentaalfilm "Coming Home Soon: The Refugee Children of Geislingen" linastub Vabamu muuseumis kolmapäeval, 6. veebruaril.

"Coming Home Soon: The Refugee Children of Geislingen" räägib Eestist 1944. aastal põgenikena lahkunud laste ja nende perekondade lood. Teema kajastab üle 70 aasta taguseid sündmuseid, kuid on äärmiselt aktuaalne ka tänapäeval. Helga Meritsale omaselt on ta suutund dramaatilise loo rääkida soojalt ja elujaatavalt.

Film linastub Vabamu muuseumis kolmapäeval, 6. veebruaril kell 17 ning filmi linastusel on kohal ka Helga Merits ise.  

Filmi autor Helga Merits on oma Eesti ajaloost kõnelevate dokumentaalfilmidega teinud ära suure töö, tutvustades laiemale ringkonnale teise maailmasõja mõjusid Eestile ja eestlastele ning tänu tema muljetavaldavale pühendumusele on dokumenteeritud olulised paljukajastamata lõigud Eesti ajaloost.

Nagu ka tema teistes filmides, on ka filmi "Coming Home Soo"n keskmes lihtsad inimesed, kes olles jäänud jalgu sõjakoledustele, otisvad uut sihti ja võimalusi võimatuna näivas keskkonnas. Paljude jaoks ei olnudki väljapääsu, kuid Helga räägib inimestest, kellel õnnestus ehitada üles uus elu uutes oludes.

Kõik Helga Meritsa filmid on olnud inspireeritud tema eestlasest isa, Paul Meeritsast, keda Helgal ei õnnestunudki oma teadlikus elus tunda, kuna ta oli liiga väike, kui isa suri. Helga eelnevad filmid "Kallis Paul" (2007), "Class of 1943 - remember us when we are gone"(2012) ning film Hamburis tegutsenud Balti ülikoolist "The Story of the Baltic University - adventure and struggle" (2015) on kõik olnud seotud tema isa elulooga, kes oli Tartu Poeglaste gümnaasiumi õpilane (nende saatusest räägib Helga Meritsa "Class 1943") ja Balti ülikooli üliõpilane.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: