Andrei Liimets: "Tões ja õiguses" on Ameerika filmide visuaalset sõnavara

Homme esilinastub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi viimane mängufilm, režissöör Tanel Toomi ekraniseering Anton Hansen Tammsaare romaanist "Tõde ja õigus".

Eesti filmiajakirjanike ühingu esimehe Andrei Liimetsa hinnangul on tegu võimsa filmiga, millel on eepiline ajaline haare - nii saabki filmi jooksul elada kaasa mitmele põlvkonnale. ""Tõde ja õigus" sellise eepilise filmina minu jaoks võib-olla esimese Eesti filmina on väga palju üle võtnud Ameerika filmide visuaalset sõnavara ja seda väga heas mõttes," kiitis Liimets "Aktuaalses kaameras".

Režissöör Tanel Toom on paljuski jäänud truuks romaanile - nii saabubki Andres Vargamäele koos oma naise, heledahäälse Krõõdaga. Koos rassitakse hommikust õhtuni ja ühel hetkel pole enam selge, mille nimel. "Tuled, oled noor mees oma ideaalidega, uude kohta, hakkad oma elu üles ehitama ja mingis mõttes hoopis kaotad. See on väga raske teema," arutles produtsent Ivo Felt.

Felt ütles, et leiab tööga suhestumist ka iseenda pinnalt. "Kui palju me ikkagi töötame ja kas see kõik läheb õigesse kohta, mida me kogu aeg toimetame. Kas me ühel päeval vaatame tagasi ja mõtleme, et tegimegi hästi või ei teinud," selgitas ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: