Erisaade avab Tanel Toomi "Tõe ja õiguse" valmimise tagamaid

22. veebruaril jõuab ETV ekraanile dokumentaalne erisaade "Tõde ja õigus. Filmi lugu", mis avab EV100 suurfilmi, Tanel Toomi "Tõe ja õiguse" valmimise tagamaid. Film ise esilinastub 20. veebruaril.

Kas filmi-Vargamäel oli elu lihtsam kui Tammsaare raamatus? Erisaates avaneb erakordne võimalus näha lähedalt Tanel Toomi "Tõe ja õiguse" sünnilugu. Võttegrupp ja näitlejad lasid ilustamata salvestada kuudepikkust pingutust ning tammsaarelikku töörabamist.

Film "Tõde ja õigus" räägib loo lootusest ja teotahtest pakatavast Andresest, kes tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

"Tõe ja õiguse" režissöör ja stsenarist on Tanel Toom, operaator Rein Kotov, kunstnik Jaagup Roomet, osades Priit Loog, Priit Võigemast, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja, Ester Kuntu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: