Prima Vista kirjandusfestivali avapäeval esineb Mihhail Žvanetski

Mihhail Žvanetski
Mihhail Žvanetski Autor/allikas: PM/ Scanpix/ Artur Sadovski

Prima Vista avapäeval 8. mail kohtub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis lugejatega vene filosoof ja satiirik Mihhail Žvanetski. Vabas vormis vestlusringi, kus räägitakse kultuurist, armastusest, poliitikast ja elust, juhib tänavuse festivali patroon Toomas Kall.

"Prima Vista korraldajatel on erakordselt hea meel Žvanetski osalemise üle," rääkis Prima Vista venekeelse programmi koordinaator Olga Einasto. "Sellist võimalust, et nii tuntud inimeselt saab mistahes teemadel ise küsimusi esitada, ei ole just sageli. Meie festivali külastajad saavad aga nautida sundimatut ja teemaderohket vestlust vaimuka ja oskuslikult ühiskonnas toimuvaid sündmusi peegeldava sõnameistriga."

Odessast pärit Mihhail Žvanetski töötas aastakümneid tagasi inseneri- ja projekteerimisbüroos, kuid hakkas järjest enam tegelema kirjanduse eri vormidega. Peagi sai ta tuntuks aforismidega sarnanevate monoloogide ja lühijuttudega igapäevaelu teemadel. Need olid ühiskonnakriitilised, satiiri ja huumori piiril kirjutatud lood, mistõttu on Žvanetskit sageli nimetatud "riigi korrapidajaks".

Kohtumine Prima Vista festivali külastajatega toimub 8. mail kell 18 TÜ raamatukogu konverentsisaalis. Vestlusring on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde. Üritus on kõigile tasuta.

8.-11. maini Tartus toimuva traditsioonilise kirjandusfestivali Prima Vista peateema on tänavu "Naljast kaugel". Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: