Eesolev Prima Vista kirjandusfestival arutleb tõsiduse ja nalja piiride üle

Kirjandusfestivali Prima Vista raamatulaat 2017. aastal. Pildil Erkki Hüva Olev Remsu
Kirjandusfestivali Prima Vista raamatulaat 2017. aastal. Pildil Erkki Hüva Olev Remsu "Filmidraamatehnikaga". Autor/allikas: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Järgmisel kevadel 8.–11. maini Tartus toimuva traditsioonilise kirjandusfestivali Prima Vista peateema "Naljast kaugel" annab osalevatele kirjanikele ja publikule võimaluse arutleda tõsiduse ja tõsiseltvõetavuse, nalja mõistmise ja mittemõistmise ning huumori piiride üle. Seekord on festivali patroon näitekirjanik, humorist ja karikaturist Toomas Kall.

"Juba Tammsaare teadis, et tõsidus üksi ei aita tõele kuigi lähedale," rääkis Kall oma pöördumises festivali külastajate poole. "Sellepärast asetaski ta oma tegelasi kõrtsituppa kakerdama ja kaevuraketele kükitama. Et kogu tõsine asi oleks küll naljast kaugel, aga mitte ka liiga kaugel."

 "On olukordi, kus tõsistest asjadest rääkimiseks polegi muud võimalust, kui teha seda läbi nalja," sõnas MTÜ Kirjandusfestivali Prima Vista juhatuse esimees Ilona Smuškina. "Just teravmeelsete ja vaimukate tekstide kaudu jõuavad olulised mõtted inimesteni. Inimese intelligentsuse määrabki suures osas ära tema huumorimeel ja oskus enda üle nalja heita."

Maikuus kuueteistkümnendat korda toimuvale festivalile on tulemas vene filosoof ja humorist Mihhail Žvanetski, Rootsi üks tuntumaid nüüdiskirjanikke Sara Stridsberg, Belgiast pärit kirjanik ja stsenarist Jean-Philippe Toussaint, Günter Grassi mantlipärijaks nimetatud Ralf Rothmann ning mitmeid teisi kirjanikke üle kogu maailma. 

Prima Vista festivali programmis on traditsiooniliselt raamatu ja roosi päev, raamatulaat Raekoja platsil, pargiraamatukogu, kohtumised kirjanikega, raamatute esitlused, aga ka mitmeid uusi üritusi, kus kohtuvad kirjandus, kunst ja muusika. Tavapäraselt on programmis oma koht ka noortele mõeldud sündmustel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: