TarSlämm paugutab finišisse Prima Vistal

9. mail peetakse Tartus Vildes ja Vines TarSlämmi finaal, kus publik valib hooaja säravamate esinejate seast aasta esiprõmmija, kes jätkab võistlemist Eesti Luuleprõmmul septembris.

Üle-eestilisse vooru pääsevad lisaks võitjale veel kaks esinejat, kelle valivad välja Tarkade Klubi žüriiliikmed Vahur Afanasjev, Hele-Mai Viiksaar ja Sirel Heinloo.

Oma luulega esinevad Joosep Vesselov, Susan Kolde, Teele Lember, Kaija Kängsepp, Kaisa Kuslapuu, Villem Kreem, Liisa Mudist, Maris Pedaja, Rabarbara, Heidi Iivari, Aliis Aalmann ja Piret Põldver.

Sündmus on 8.-11. maini toimuva Tartu kirjandusfestivali Prima Vista osa.

Külalisesinejaks on TarSlämmil seekord Londonis elav lavaluuletaja, kirjanik ja muusik Zena Edwards. Edwardsi elav ja sageli poliitiline luule on tihti inspireeritud reisikogemustest näiteks Aafrikasse, samuti traditsioonilisest aafrika muusikast.

Edwards on tuntud ka ühiskondliku aktiivsuse poolest, kõneldes kliimamuutusele pühendatud üritustel ning seistes võrdsuse ja võrdõiguslikkuse eest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel festivalidel, nagu WOMAD, Londoni jazzifestival, Poetry International (Royal Festival Hall) ning URB Hip Hop Festival (Helsingi). Samuti osaleb ta aktiivselt hariduselus, tehes koostööd koolidega ning on üks mentoritest rahvusvahelises lavaluuleprojektis "Borderlines", kus osaleb ka TarSlämmi korraldav Eesti Lavaluule MTÜ.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: