Algab konkurss kirjandusauhinnale "Esimene samm"

Prima Vista
Prima Vista Autor/allikas: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

Kirjandusauhinnale "Esimene samm" oodatakse kandideerima kõiki autoreid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on trükiajakirjanduses 2018. aasta jooksul avaldatud.

Preemiale saavad kandidatuuri esitada autorid ise ja/või vastavate meediaväljaannete toimetajad. Kandideerimiseks või kandidaatide esitamiseks tuleb saata vabas vormis avaldus koos autori kontaktandmetega ja koopia avaldatud tekstist ühes ilmumisandmetega.

Vajalikud materjalid tuleb saata e-postiga eks@kirjandus.ee või tavapostiga Eesti Kirjanduse Seltsi (Tartu Kirjanduse Maja, Vanemuise 19, Tartu 51014) märgusõnaga "Konkurss "Esimene samm"". Tööde esitamise tähtaeg on 29. märts 2019. Preemia suurus on 444 eurot ja see makstakse välja Tartu Kultuurkapitali kirjandusfestival Prima Vista fondist.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb viieliikmeline žürii, mille koosseisu kuuluvad tänavu Prima Vista patroon ja humorist Toomas Kall, TÜ eesti kirjanduse doktorant ja luuletaja Krista Ojasaar, kirjanik ja literaat Berk Vaher, Kärt Rebane Tartu Linnamuuseumist ning "Esimene samm" 2018. aasta laureaat Siret (Saava) Remma.

Preemia antakse võitjale pidulikult üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval toimuval Prima Vista eelüritusel Tartu Linnamuuseumis. Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 8.–11. maini Tartus ja 4.-5. mail sõpruslinnas Orissaares.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: