Läti autorid Madara ja Agnese Rutkēviča esinevad Prima Vistal

Prima Vista
Prima Vista Autor/allikas: SILLE ANNUK/PM/SCANPIX BALTICS

10. mail kell 19 esinevad Tartu Kirjanduse Maja pööningusaalis Madara ja Agnese Rutkēviča Lätist. Loomingulisel õhtul tulevad esitamisele Madara lühijutustus "Paus" ("Pauze", 2014) ning katked Agnese jutustusest "Must ülikond" ("Melnais uzvalks", 2011). Samuti kuuleb publik valikut Agnese luuletustest.

Tekstide eestikeelse esituse eest seisavad hea Eerik Kokk ning Diane ja Diandra Kallaste. Kõlavad muusikalised vahepalad.

Madara Rutkēviča (sündinud 1988) on luuletaja, prosaist, dramaturg ning näitleja. Ta on järjepidevalt kirjutanud alates 12. eluaastast. Õpingute ajal kirjutas ta lühifilmi "Polka, polka". Tema näidend "Melnais/Resnais/Black/Fat" oli üks kolmest näidendist, mis osales Eesti Teatri Festivali DRAAMA töötoas 2012. aastal Tartus.

Agnese Rutkēvičat (sündinud 1988) tuntakse ka kirjanikunime Anna Foma järgi. Agnese kirjutab luulet, proosat ning tegutseb dramaturgina. Ta on üles astunud mitmes lavastuses. Tema jutustus "Melnais uzvalks" ("Must ülikond") pälvis 2011. aastal Proosalugemise Festivalil (Prozas lasījumi) peaauhinna. Tema esimene luuleraamat "Jaunā Vāgnera klusēšana" ("Noore Wagneri vaikimine") ilmus 2013. aastal.

Järgneb vestlusring, kus autoreid usutlevad Contra ning Ilze Tālberga.

Üritus on läti ja eesti keeles.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: