Prima Vista läheb kunstiga depressiooni vastu

Alaealistest esineb depressiooni enim teismelistel tüdrukutel.
Alaealistest esineb depressiooni enim teismelistel tüdrukutel. Autor/allikas: freepik.com

Kirjandusfestival Prima Vista kuulutab välja vaimse tervise teemalise kunstikonkursi, kuhu oodatakse maale 7.–12. klassi õpilastelt. Konkursi tulemusel valmib mais näitus Tartu Kaubamajas.

"Iga viies inimene põeb elu vältel depressiooni ning kolmandikul tänapäeva koolinoortest esineb depressiooni ilminguid," tõdes Prima Vista liige ning näituse korraldaja Maria Pibilota Murumaa. "Ärevushäire, bipolaarsus, anoreksia, buliimia, ATH, sundmõtted ja -teod, sõltuvus, suitsiidimõtted jpt – nimekiri on pikk ning vaimse tervise probleemid on naljast kaugel."

Loominguline tegevus, olgu selleks kunst, kirjutamine või muusika, on abivahend vaimsete probleemidega toimetulemiseks ning teraapia vorm. "Just seetõttu kogume andekate noorte kunstnike tööd näituseks ning algatame avameelse diskussioon probleemiga toimetulemiseks," rääkis Murumaa.

Vaimse tervise teemasid kajastavate maalide tutvustusi koos mõne pildilise näitega ootavad korraldajad hiljemalt 18. aprilliks meiliaadressil [email protected] Lisada tuleb autori nimi, vanus ja elukoht.

Näituse avaüritusena peetakse Tartu Kaubamaja Apollos esmaspäeval, 6. mail kell 18 vestlusõhtu "Kannatusest kasvab kunst?", kus oma kogemusi ning mõtteid jagavad kirjanik Tõnis Vilu, näitleja Loore Martma ja kunstnik Suvi-Mari Parts, vestlust modereerib Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise eestvedaja Merle Purre.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub 8.–11. maini. Festivali peakorraldajad on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: