Mart Kalm: las olla siis need naised nüüd ükskord üles loetud ka

"OP+" käis Arhitektuurimuuseumis näitusel "Oma tuba. Feministlikud küsimused arhitektuurile", kaasas kuraator Ingrid Ruudi ja arhitektuuriajaloolane Mart Kalm.

Ingrid Ruudi sõnul tekkis näitus küsimustest. "Õppides seda ala, lugedes arhitektuuriõpikutest suurepäraste meesarhitektide töödest, tekkis küsimus, et aga peaks ju olema ka naisarhitekte," sõnas ta. Saatejuht Margit Kilumetsa küsimusele, kas naistele tehakse arhitektuuris liiga, vastas Ruudi eitavalt. "Liiga ei tehta, aga tähtis on see teemana püstitada."

Mart Kalmule meeldib näituse juures see, et üle hulga aja on Arhitektuurimuuseumis üks tõsine kunstiteadlase uurimuslik näitus.

"Loomulikult alateadlikult tunned, et see on selline etteheitediskursus," märkis Kalm. "Aga kui sa hakkad nüüd rahulikumalt mõtlema, siis las olla need naised nüüd üles loetud ka." Tema sõnul on tähtis, et asjad on meie arhitektuurielus ka sellisesse rakurssi seatud.

Vaadake ringkäiku näitusel ja intervjuid videost.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: