Arhitektuurimuuseum meelitab lapsi näitust katsuma, nuusutama ja kuulama

Eesti Arhitektuurimuuseum katsetab uut meetodit lastele ja noortele arhitektuuri õpetamiseks. Kui tavaliselt on sealsed näitused pigem makettide ja tekstide kesksed, siis Rotermanni soolalao keldrisaalis avatud uus püsiekspositsioon kutsub ruumi füüsiliselt avastama.

Oluline osa näitusest on n-ö lintide mets, vahendas "Aktuaalne kaamera". "See on üks osa meie ruumihariduslikust näitusest "Uuri ruumi" ja siin on võimalik lapsel kogeda kehaliselt, milline võib üks ruum olla," sõnas Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari ja lisas, et lintide metsa taga on üks pesa, kuhu saab pugeda.

Näituse eesmärk on panna lapsi ja noori mõtlema selle üle, mis on ruum, kuidas see tekib ja kuidas arhitektid ruumi tajumist suunanud on. Eesti Arhitektide liidu presidendi Katrin Koovi sõnul saab ruumist teada läbi samm-sammult eri teemade avamise. "Kuidas ideed sünnivad, mis materjalidest ruum koosneb, mis konstruktsioonidest hooned-sillad-trepid ehitatud on," selgitas ta ja kinnitas, et näitusel saab ise ehitada ja pugeda läbi kitsastest kohtadest. "Hästi palju vahetut elamust."

Püsiekspositsiooni "Uuri ruumi" idee ja kujunduse taga seisavad Kadri Klementi, Katrin Koov ja Kaire Nõmm.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: