Algas Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorkonkurss

2008. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsioon: gaasitoru
2008. aasta Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsioon: gaasitoru Autor/allikas: Reio Avaste/EAK

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja rahvusvahelise konkursi, et leida parim idee ja kuraator Eesti väljapanekule 2020. aastal toimuval Veneetsia XVII arhitektuuribiennaalil. Võistluse eesmärk on leida parim ideekavand, mis tutvustab Eesti arhitektuuri ja linnaehitust ning tõstab Eesti arhitektide ja arhitektuurimõtte nähtavust maailmas.

Võistlusele oodatakse arhitektide, kunstiteadlaste, kunstiajaloolaste, disainerite, sisearhitektide, ajaloolaste jt arhitektuurivaldkonnaga seotud erialase taustaga kuraatorite töid. Kaheetapilise võistluse esimese etapi tähtaeg on 22. mail kell 12 Eesti aja järgi; teise vooru pääseb viis tööd, teise vooru tulemuste avalik esitlus välkloengu formaadis toimub 13. juunil ning võitjad kuulutatakse välja 21. juunil 2019.

Eesti on Veneetsia arhitektuuribiennaalil osalenud alates 2000. aastast, seni kokku kaheksal korral. Viimati, aastal 2018, esindas Eestit laia rahvusvahelist tähelepanu pälvinud ekspositsioon "Nõrk monument".

Võistlustingimused leiab siit.

Arhitektuuribiennaali Eesti väljapaneku kuraatorivõistlus on rahvusvaheline, avalik ja kaheetapiline – lisaks kohalikele arhitektidele on Eesti väljapaneku ideevõistlusele oodatud osalema rahvusvaheliselt tuntud kuraatorid ja valdkonna professionaalid, nii teoreetikud kui ka tegevarhitektid. Veneetsia XVII arhitektuuribiennaali Eesti väljapaneku produtsent ja rahvusvahelise kuraatorivõistluse korraldaja on Eesti Arhitektuurikeskus, kaaskorraldaja on Eesti Arhitektide Liit, koostööpartnerid Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Võistlustöid hindab žürii, kuhu kuuluvad arhitektid Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja), Andres Kurg (arhitektuuriteadlane, EKA professor ja vanemteadur), Laura Linsi (2018. aasta Eesti väljapaneku kaaskuraator), Roland Reemaa (2018. aasta Eesti väljapaneku kaaskuraator), Veronika Valk (Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik), Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor), Peeter Pere (arhitekt) ning Maria Arusoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juhataja).

Eesti Arhitektuurikeskuse missioon on Eesti nüüdisarhitektuuri ja linnaehituse edendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine ning Eesti arhitektuuriekspordi arendamine. Lisaks sellele korraldab keskus iga kahe aasta järel Tallinna Arhitektuuribiennaali (TAB), organiseerib arhitektuuri välkloengute sarja ning viib ellu mitmeid teisi arhitektuurialaseid eriprojekte.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: