Hele Kõrve lavastusest "Vihmausside elust": juured jäävad meid saatma kogu eluks

Foto: Tallinna Linnateater

Elava Rootsi klassiku Per Olov Enquisti näidend "Vihmausside elust" räägib ajaloolistest tegelastest: Taani kuningliku teatri esipaarist, keda ühel õhtul külastab Hans Christian Andersen, kelle suurim unistus on pääseda tõsiseltvõetavate kirjanike hulka.

Vaestest oludest, vastamata armastustest, koolikiusamisest ja paljudest muudest tagasilöökidest muserdatud Hans Christian Andrsen igatses üle kõige tähelepanu ja tunnustust, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kirjaniku ootamatu külaskäik Taani kuniningliku teatri primadonna Johanne Luise ja tema abikaasa, teatri direktori Johan Heibergi juurde käivitab paljastuste õhtu, kus lahti kistakse mustad mälestused ja kõigi tegelaste lõputu üksildus.

Johanne osatäitja Hele Kõrve sõnas, et tänu minevikusündmustele, mis tema tegelasega on juhtunud, võeti noorelt tüdrukult ära oskus armastada. "Mina võtaksin selle näitemängu kokku nõnda, et juured ning minevikus toimunud sündmused jäävad meid saatma kogu eluks."

"Vihmausside elust" lavastas Diana Leesalu ning seda mängitakse Tallinna Linnateatri Taevalaval.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: