X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: esilinastusid hooaja viimased "Eesti lugude" lühidokumentaalid

7. märtsil jõudsid kinos Artis vaatajate ette selle hooaja viimased neli "Eesti lugude" lühidokumentaali. Avaldame kultuuriportaalis kõigi filmide lühitutvustused, mis jõuavad õige pea ka ETV2 eetrisse.

"Emade päev"
Režissöör: Kristiina Davidjants
Tootja: Maagiline Masin OÜ

Film räägib loo vanglast ja vangis olevatest emadest ning juurdleb selle üle, kas taolises olukorras on võimalik säilitada side lastega või mitte.
Tallinna vangla naisteosakonnas on emade päev - laua taha kogunevad kuus kinnipeetavat, et lugeda linti üks muinasjutt ja saata see siis oma lastele. Dokumetaalfilm arutleb kuriteo ja karistuse teemadel ning kas taolises olukorras on võimalik säilitada ema ja lapse vahelist sidet.

Film jõuab ETV2 eetrisse 16. märtsil kell 22.30.

"Kodumaa karjed"
Režissöör: Marta Pulk
Tootja: Kinosaurus Film OÜ

Meeleavalduste sõnavõtud teevad nähtavaks inimeste sügavalt isikliku suhte oma riiki, oma valitutesse, elusse ja iseendasse ning joonistavad välja teemad, mis ühiskonda painavad. Igal kõnelejal on öelda midagi nii põletavat, et nad tulevad tänavale, ronivad vaatamata külmale ja lörtsile või vähesele publikule paku peale ning puistavad mikrofoni vilisedes võõrastele südant. Dokumentaalfilm "Kodumaa karjed" koostab visuaalselt paeluva galerii nii sellest, mis eesti hingesid murendab kui sellest, mis neid ühendab, koondades kokku teravaimad, ilusaimad ning kõnekaimad sõnavõtud aastal 2018. Režissöör Marta Pulk, operaator Aivo Rannik.

Film jõuab ETV2 eetrisse 23. märtsil kell 22.30.

"Surmatants"
Režissöör: Vaiko Edur
Tootja: Fisheye OÜ

Ilmalikus kultuuris kipub surm olema tabuteema ja sellest rääkimist välditakse. Olenemata, et surm on üks elu osa, on inimestel tekkinud sellega seoses liigsed hirmud. Ameerikast Eestisse kolinud kultuuriloolane ja antropoloog Paul Firnhaber arvab, et üheks põhjuseks võib olla teadmatus - me ei tea lõpuni, mis surm on. Erinevate maade matmisrituaalne ja surmakultuuri uurinud teadlane arutleb oma Viljandi kodugaleriis surmahirmu üle ning valgustab meid, millest on surma kujutamine kujutavas kunstis välja kasvanud, milline on inimkonna pärand ühiskonnale üldisemalt ning mis teda köidab väikeses Viljandis, kuhu ta on tulnud oma vanaduspõlve veetma.

Film jõuab ETV2 eetrisse 30. märtsil kell 22.30.

"Kopli liinid. Võõrustab viimane kupleelaulja"
Režissöör: Sten Haljak
Tootja: Eastern Europe Beach Movies Oü

Intuitiivne ja hüpnootiline dokumentaalfiktsioon viimasest kupleelauljast, kes võtab ette teekonna iseendani, et vastu astuda paratamatusele.

Film jõuab ETV2 eetrisse 06. aprillil kell 22.30. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: