John Bergeri esseedekogumik ilmus eesti keeles

Eesti keeles on nüüdsest kättesaadav 1970. aastate alguses peaaegu kultusteose staatuses olnud John Bergeri esseedekogumik "Nägemise viisid".

Kogumikule eelnes omal ajal väga populaarne BBC telesari, millest välja kasvanud ideed jõudsid hiljem raamatukaante vahele. Autorid on oma lugejatena silmas pidanud mitte kunstieksperte, vaid just tavavaatajaid, kes igapäevaselt ei juurdle selle üle, kuidas kunst ja kunstitraditsioonid meie ümber toimivad ning jätkuvad näiteks reklaaminduses. Tegemist on omal kombel käsiraamatuga, mis kergesti loetavas keeles kergitab pühaduseloori väärtuslikelt kunstireliikviatelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

EKA õppejõud Maarin Ektermann ütles, et tema haakis teosest külge praktilise poole. "Kuigi ta esitab ka suuri küsimusi, aga see raamat, kuidas ta on ka üles ehitatud, seal on erinevad esseed, millest mõni on ainult piltide jada, mis miksivad omavahel kokku nii kõrget kunsti kui ka ka populaaržanre. Hästi palju kasutatakse reklaami kujundit, pilte ja nii edasi, popkultuuri," selgitas ta.

Raamatu tõlkis Ingrid Ruudi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: