Fotod. Tutvustati lavastust Gustav Ernesaksa elust

Juunis astub Noblessneri sadamalinnakus lavale Gustav Ernesaks Gert Raudsepa kehastuses.

15. aprillil tutvustasid Gustav Ernesaksa majas Tallinnas Oru tänaval lavastust autor Andra Teede, lavastaja Veiko Tubin, dirigent Hirvo Surva, näitleja Kait Kall ja korraldaja Urmo Soonvald.

Gustav Ernesaksa elu käsitlevat sõna- ja koorilaululavastust "Hakkame, mehed, minema" mängitakse kümnel juunikuu õhtul Noblessneri sadamalinnakus Tallinn Shipyardis (Allveelaeva 4).

Nimiosa mängib Gert Raudsep ning kõrvalrollides tegutseb Kait Kall, kaasa lööb Rahvusooper Estonia poistekoor Hirvo Surva dirigeerimisel. 

"Gustav Ernesaksa lugu räägib lisaks kõigele muule eestluse püsimajäämisest ja laulu võimust," kommenteeris lavastaja Veiko Tubin. "See on harukordne võimalus vaadata Eesti ühe suurkuju ellu nii mälestuste kui koorimuusika kaudu."

Nii nagu Ernesaks lõi pärast sõda noorusest pakatava RAMi koori, on lavastuse läbivaks teljeks Rahvusooper Estonia poiste- ja noormeestekoor, mis Hirvo Surva dirigeerimisel põimib lavastusse laulutaadi loomingu ja aitab mõtestada Ernesaksa muusika kaudu.

"See teatriõhtu on sõnaline, muusikaline ja visuaalne rännak, kus kohtuvad erinevad ajad, tegelased ning laulutaadi tuntud helilooming," lisas Tubin. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: