Veiko Tubin: Ernesaks kandis läbi muusika eestlust

Foto: Priit Mürk/ERR

Noblessneri sadamalinnakus esietendub 14. juunil sõna- ja koorilaululavastus "Hakkame, mehed, minema", mis räägib Eesti kultuuriloo suurkujust Gustav Ernesaksast.

Elavas esituses kõlab Ernesaksa koorimuusika Rahvusooper Estonia poistekoori esituses. Lavastusse põimuvad arhiivikaadrid ning kümned erinevad tegelased Ernesaksa kaasajast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja ja helikujundaja Veiko Tubina arvates on lavastuse "Hakkame, mehed, minema" suur võlu selle, et vaataja näeb muusikat selles ajas, kus Ernesaks selle kirjutas. "Mis aeg tema ümber oli, millises ajas ta elas ja millega ta pidi tegelema, tänu millele hakkab see muusika hoopis teistmoodi kõlama."

"Me peame arvestama seda aega, kus Ernesaks elas, ja ikkagi hämmastusega tõdema, millist muusikat ta tegi," tõdes Tubin ja tõi välja, et Ernesaks kandis läbi muusika eestlust. "Nagu laval ka öeldakse, et ega Ernesaks pole kunagi vabadusest rääkinud, tema on vabadusest laulnud, tema ei ole tahtnud teha poliitikat, tema jaoks muusika ongi poliitika."

Lisaks Rahvusooper Estonia poistekoorile astuvad lavastusest "Hakkame, mehed, minema" lavale ka Gert Raudsep ja Kait Kall.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: