Los Angeleses pole ammu nii palju eesti kunsti nähtud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toomas Kuusing
Toomas Kuusing Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Los Angeleses on avatud Eesti-USA kaasaegse kunsti näitus "Edge to Edge". The Venice Institute of Contemporary Art (ViCA) korraldatud näitus on interdistsiplinaarne kunstide ja ideede vahetus lääne kultuuri ühest tipptasemest teise – Lõuna-California / Los Angelese basseinist Eestisse ja Balti riikidesse.

Näituse avasid Eesti-poolne kuraator Al Paldrok ehk Anonymous Boh ja Eesti Los Angelese esinduse auesimees Jaak Treimann, kes ütles avamisel, et nii palju eesti kunsti pole Los Angeleses väljas olnud 1970ndatest. 

ViCA galeriides on ekponeeritud Eesti kunstnikud Toomas Kuusing, Al Paldrok/ Anonymous Boh, Taje Tross, Pusa, Tõnis Laanemaa, Peeter Allik, Leonhard Lapin, Raul Meel, Hillar Tatar. USA Lõuna-Kaliforniat esindavad Bradford J. Salamon, Sonja Schenk, Doug Edge, Gloriane Harris, John Hancock, Sulamit Elizondo, Robbie Conal, Lilli Muller, Mb Boissonnault, Juri Koll, Cosimo Cavallaro, Lil' Mikey Coleman, Lilli Muller, Robert Nelson ja William Turtle.

"Näitus rõhutab ajaloolist, vastastikust paika ajas ja meeles, soovi kompida piire äärmuseni. Kunst kõigis vormides – ideid, sõnu või märke, kasutuselt kõrvaldatud või erinevaid elemente kokku monteerides, vormitud või sepistatud, projitseeritud, ehitatud, kuulates ja üksteisega rääkides. Erinevate kunstiteoste komplekt läänemaailma vastassuunalistest otstest loob järjekindla hääle ja kogemuse ajas ja ruumis, täis kontrastsust, pingeid ja ühehäälsust," kommenteeris kuraator Juri Koll.

Näitus ja erisündmused pakuvad kultuurivahetust, et edendada sõnavabadust ning väljendada oma seisukohti maailmale. Näituse järel avaldatakse kataloog. Projekti "Edge to Edge" Eesti näitused toimuvad juulis Tartu Kunstimajas Tartu Graafikafestivalil ja Pärnu IN Graafika Festivalil Pärnu linnagaleriis ja Fahle galeriis Tallinnas augustis. Näitus tähistab ühtlasi Eesti ja teiste Balti riikide iseseisvuse 100. aastapäeva. Projekti "Edge to Edge" toetab Eesti Kultuurkapital. 

Näitus Los Angeleses kestab 28. juunini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: