David Vseviov teeb ilukirjanduses otsa lahti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

David Vseviovi juubeli tähistamine Vikerraadios
David Vseviovi juubeli tähistamine Vikerraadios Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Õppejõud ja kolumnist David Vseviov debüteerib ilukirjanduses, avaldades oma 70 aasta juubeliks proosateose "Elulugu. Kaks esimest nädalat".

Raamatu toimetaja Toomas Kalli sõnul kirjeldab Vseviovi teos sündmusi tuntud ajaloolase ja arvamusliidri esimestel elunädalatel 1949. aasta mais ja juunis.

"Kuigi tegevuskohti on ainult kaks – esimesel nädalal sünnitusmaja, teisel nädalal vastsündinu esimene kodu – tuba Tallinna Saarineni maja ühiskorteris, kohtame teoses palju tegelasi," märgib Kall.

Teoses põimuvad fiktsioon ja reaalselt aset leidnud sündmused. Stalini aja groteskset tegelikkust võimendab paljude tegelaste ülimalt entusiastlik suhtumine ajastu propagandistlikesse klišeedesse, ja nii saab valgustatud ka traagilise ajastu koomiline külg.

Toimetaja hinnangul võib "Elulugu" lugeda ka kui paljude Eesti viimase aastakümne elulugudebuumi sünnitatud raamatute paroodiat.

Kirjastusest Tuum antavat raamatut esitletakse 31. mail kell 18 Tallinnas kirjanike maja Musta laega saalis. Sissepääs prii.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: