David Vseviov esitles oma esimest ilukirjandusteost

Õppejõud ja kolumnist David Vseviov esitles reedel kirjanike maja Musta laega saalis oma esimest ilukirjandusteost "Elulugu. Kaks esimest nädalat".

Raamatu toimetaja Toomas Kalli sõnul kirjeldab Vseviovi teos sündmusi tuntud ajaloolase ja arvamusliidri esimestel elunädalatel 1949. aasta mais ja juunis.

"Kuigi tegevuskohti on ainult kaks – esimesel nädalal sünnitusmaja, teisel nädalal vastsündinu esimene kodu – tuba Tallinna Saarineni maja ühiskorteris, kohtame teoses palju tegelasi," märgib Kall.

Teoses põimuvad fiktsioon ja reaalselt aset leidnud sündmused. Stalini aja groteskset tegelikkust võimendab paljude tegelaste ülimalt entusiastlik suhtumine ajastu propagandistlikesse klišeedesse, ja nii saab valgustatud ka traagilise ajastu koomiline külg.

Toimetaja hinnangul võib "Elulugu" lugeda ka kui paljude Eesti viimase aastakümne elulugudebuumi sünnitatud raamatute paroodiat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: