Luurel Varas ja Hyrr Innokent Vainola lõid uue projekti Seltskond Pargis

Seltskond Pargis
Seltskond Pargis Autor/allikas: Facebook

Produtsent Luurel Varas ja Hyrr Innokent Vainola, kes on tuntud ansamblitest Ouu ja Rake, lõid uue projekti Seltskond Pargis, millega avaldasid just ka debüütalbumi "6 Pala Öisest Pealinnast". Plaadil kõlavat muusikat hakkasid nad kirjutama kaks aastat tagasi ning on tänaseks live-koosseisuga andnud ka ühe kontserdi.

Kuigi Seltskond Pargis taga seisavad Luurel Varase (instrumentaal) ja Hyrr Innokent Vainola (vokaal), siis kontserdil aitavad ka Rihard Niinberg (trumm), Joonas Ärmpalu (kitarr), Taavi-Peeter Liiv (klahv ja vokaal) ja Kristjan Tenso (perkussioonid). "Kui mingi sildi peaks panema, siis on meie muusika äkki soul-pop, rahulik sõbra-gruuv, mis jutustab tuttava pildi silme ette," selgitasid nad.

Luurel Varas tõdes, et esimene teadlik mõjutus, mis pani aluse Seltskond Pargis helikeelele, on videomängu "GTA: Vice City" raadiojaam Fever 105, mida ta võib tänaseni kedrata ning läheb aina paremaks. "Viimastel aastatel kiskus haava värskelt lahti Stimulator Jones, aga Marvin Gaye, Roy Ayers ja teised klassikud pole ka võõrad, millalgi pidi see inspiratsioon välja tulema."

Hyrr Innokent Vainola sõnul inspireerib eelkõige linnapilt ise. "Seda inspiratsiooni aitavad tõugata sajad Eesti muusikud, kes ise linnast laulujuppe veeretanud, Seltskond Pargis muusikalist poolt kannustab ka gruuv ja lollikindlus," tõdes ta.

Seltskond Pargis debüütplaat "6 Pala Öisest Pealinnast" võttis muusikute sõnul kuidagi ise öise peoelu ja -olu kirjeldava suuna ning see polnud esialgu nii plaanitud. "Albumiga räägime, milline võiks olla ühe tundliku inimese peoõhtu, alates kodus soojendusest kuni pühapäeva pohmakani," avasid nad kuueloolise lühialbumi tausta.

Praeguseks on uus projekt andnud küll vaid ühe esinemise, kuid augustis lubavad nad nägu näidata nii päriselus kui ka videol.

Kuula Seltskond Pargis debüütalbumit "6 Pala Öisest Pealinnast":

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: