Dovlatovi Päevad pakuvad uut dokfilmi, ameerika sõpru ja jazzi

{{1565083380000 | amCalendar}}
Tallinlased riputasid Dovlatovi sünniaastapäeva puhul Vabaduse väljakule kirjanikust hiiglasliku portree
Tallinlased riputasid Dovlatovi sünniaastapäeva puhul Vabaduse väljakule kirjanikust hiiglasliku portree Autor/allikas: Ilmar Saabas/Ekspress Meedia

23. augustil algavatest Dovlatovi Päevadest võtavad traditsiooniliselt osa paljude kunstialade esindajad eri maadest. Tänavune festival on pühendatud eluaegsetele unistustele. Üks korraldajate omadest on täide minemas: Tallinnas on otsustatud püstitada Sergei Dovlatovile mälestusmärk.

"Me pühendame tänavuse festivali unistustele, mille täitumist tuleb mõnikord oodata aastaid või isegi terve elu," ütles festivali kunstiline juht Jelena Skulskaja. "Sergei Dovlatov ootas kaua oma esimese raamatu ilmumist, selle nimel oli ta kolinud Tallinna. 1974. aastal sai tema jutukogu lõpuks trükivalmis, aga viimasel hetkel puistati trükiladu laiali…"

Peterburist saabub skulptor Vladimir Tsivin, mitmete Vene ja rahvusvaheliste auhindade laureaat. "Ta on võitnud kaks rahvusvahelist Brodski mälestusmärgi konkurssi, aga praeguseks pole kumbki projekt teostuseni jõudnud. Vladimir Tsivin peab loengu "Metafoor skulptuuris" ja räägib oma töödest," kommenteeris Skulskaja.

Peterburist tuleb ka noor filmitegija Ilja Verhogljadov, kes näitab oma uut dokumentaalfilmi Dovlatovist "Entusiasti demarš".

Oma panuse festivali annavad külalised USAst, Dovlatovi head tuttavad: fotograaf Mark Serman (just tema tehtud foto kaunistas paar aastat tagasi hiigelplakatit Tallinna kesklinnas) ning tõlkija ja publitsist Natalja Novohatskaja.

Festivali alalised külalised on tuntud literaadid, Dovlatovi lähedased sõbrad Andrei Arjev Peterburist ja Alexander Genis New Yorkist, koos Jelena Skulskajaga on nad raamatu "Dovlatovi kolm linna" kaasautorid.

Peale selle on kavas jazziõhtu, loeng eri kunstiliikide seostest, raamatuesitlused, stuudio Poeesia Sõpruskond lavastus, mis on pühendatud kõigi aegade ja rahvaste Mercutiotele.

VI rahvusvaheline festival Dovlatovi Päevad Tallinnas toimub 23.-25. augustil. Sündmused on vene keeles, järeltõlkega eesti keelde.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: