Dovlatovi mälestusmärk tuleb Kanutiaia parki

Sergei Dovlatov
Sergei Dovlatov Autor/allikas: arhiiv

Kirjanik Sergei Dovlatovi monument püstitatakse Tallinna Kanutiaia parki, otsustas linnavalitsuses loodud ajutine komisjon.

"Algul kaalusime mitut varianti, kuhu Sergei Dovlatovi mälestusmärk püstitada, kuid lõpuks tehti valik Vene kultuurikeskuse kõrval asuva Kanutiaia pargi kasuks. Täpse asukoha paneb paika linnaplaneerimise amet," ütles komisjoni esimees, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ERR-i venekeelsele portaalile.

Tema sõnul sobib välja valitud koht hästi, sest selle kõrval asuvad nii Vene kultuurikeskus kui ka kirjanik Fjodor Dostojevski mälestusmärk.

"Dovlatov oli vene kultuuri ilmekas esindaja ja Dostojevski oli kui mitte tema lemmikkirjanik, siis üks neist. Ka geograafilisest aspektist on see sobiv koht - turistid saavad vaatama tulla," sõnas Belobrovtsev.

ERR-i andmetel on Kanutiaia Dovlatovi monumendi asukohana heaks kiitnud ka kirjaniku sugulased.

Monumendi ideekonkursi kavatseb Tallinn välja kuulutada tuleva aasta veebruaris.

Praeguste plaanide kohaselt avatakse Dovlatovi monument 3. septembril 2021, mil on kirjaniku 80. sünniaastapäev.

Venemaal sündinud Dovlatov elas aastatel 1972-1976 Tallinnas ja töötas ajalehes Sovetskaja Estonija. 1978. aastal emigreerus ta New Yorki, kus suri 1990. aastal.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: