Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmus raamat Sergei Dovlatovi elust tema kolmes lemmiklinnas

Kirjanik Sergei Dovlatov on kirjutanud, et tema elust on läbi käinud kolm tähtsat linna - Peterburg, Tallinn ja New York. Kirjastaja Tauno Vahteri ja literaat Jelena Skulskaja algatusel on valmis saanud raamat "Dovlatovi kolm linna".

Tallinna osa autor, Jelena Skulskaja töötas 1970ndate keskpaigas koos Dovlatoviga Tallinnas, ajakirjandusmajas asunud ajalehe Sovetskaja Estonia toimetuses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peterburi perioodist on kirjutanud üks Dovlatovi lähedasi sõpru, kirjandusteadlane Andrei Arjev ning viimase elupaiga, New Yorgi osa pärineb esseist Alexander Genise sulest, kellega kirjanik tihedalt suhtles kogu Ameerika perioodil.

"Dovlatovi väärtus on aastatega kasvanud, see on maailmakirjandusse läinud nimi, kelle mitmes teoses on viiteid Tallinnale ja Eestile. Samamoodi nagu need linnad on erinevad, on ka iga autori nägemus natuke erinev, kui Leningradi aastad keskendub rohkem loomingule, siis Jelena Skulskaja mälestustes on palju isiklikku. Neil oli kirjavahetus ja on ka selliseid anekdootlikke lugusid," ütles Vahter.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: