Galerii. Hobusepea galeriis avanes kolmiknäitus "Idioodid" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolmapäeval avasid Madlen Hirtentreu, Jenny Grönholm ja Eva Mustonen Hobusepea galeriis näituse "Idioodid". Näituse avamisel toimus ka performance "Hapendamise võlud: külalised Lõuna-Koreast".

"Näitusel välja pandud teosed käsitlevad loomingulisust õpitud abitusena. Katsed ühendada argielu ning loomeprotsessi võtavad üha tragikoomilisemaid mõõtmeid. Kõik kolm kunstnikku on normaalse toimimisega justkui kimpus. Tööintervjuudel käimine muutub peenetundeliseks rollimänguks, kapsaste sisse tegemine "suuliseks pärimuseks" ning igapäevane kavatsus olla asjalik lõpeb sageli koerakuulutuste vahtimisega. Midagi on pidevalt nihkes, küll kontoarved, küll maailmavaated. Kunstnikutöö ühteaegu prestiižne, kuid vähe mõjujõudu omav positsioon ühiskonnas paneb end tundma kasutuna. Kuidas sõidelda tühisust? Kuidas leida iseküpsetatud aganaleivast iva?" seisab näituse tutvustuses.

Madlen Hirtentreu (1993) loomingu keskne teema on vaimne ja füüsiline territoriaalne piiratus, millest väljapääsemiseks leiutatakse üha uusi võtteid olukorraga manipuleerimiseks. Tema kineetilisi skulptuure, installatsioone ja performance'eid iseloomustab frankensteinlik tehnika, absurdilembus ning eklektiline materjalivalik. Hirtentreu on õppinud Itaalias visuaalkultuuri ja majandust ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistrikraadiga. Ta osaleb mõõdukalt projektides ja näitustel Eestis ja väljaspool ning on tegev ka teistel väljadel, olgu selleks laborilaud, tehas või kontoritool. Hetkel elab ja töötab Tallinnas.

Peamiselt maalikunstnikuna tegutsev Jenny Grönholm (1988) kujutab oma teostel argiseid motiive loomadest ja inimestest oma elus. Muidu helged päevapildid on looritatud nukrameelsesse koloriiti. Sageli koonduvad tööd seeriateks, kus üks ja sama motiiv kordub. Igapäevaelu pole Grönholmi maalides lõppkokkuvõttes ängistav, sest korduvuse aktsepteerimisel saabub ka rahu. Jenny Grönholm on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonnas ning magistrikraadi samas installatsiooni ja skulptuuri osakonnas. Ta on osalenud isik- ja grupinäitustel Eestis ja välismaal. Praegu jagab ta oma aega Virtsu ja Tallinna vahel, tegeledes loomingu ning metskitsede vaatlemisega.

Eva Mustoneni (1986) loomingus domineerivad isiklikku laadi jutustused, mille edasi andmiseks kombineerib ta omavahel nii tekstiilitehnikaid, puutööd, päevikulaadseid tekstikatkeid, igapäevaste toimetuste produkte kui ka kaltsukatest leitud asju. Tema installatsioonid on kantud do it yourself esteetikast. Mustoneni teosed on vaadeldavad feministliku kunsti võtmes. Mustonen on õppinud tekstiili ja semiootikat Tartus ja Göteborgis, täiendanud end installatsiooni ja skulptuuri erialal Eesti Kunstiakadeemias. Elab ja töötab hetkel Tallinnas.

Näitus jääb avatuks kuni 2. septembrini 2019.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: