Otseülekanne lõppenud: Tartu sai kultuuripealinnaks 2024

Kolmapäeval, 28. augustil selgus, kas rahvusvaheline sõltumatu ekspertkomisjon valib Eestist Euroopa 2024. aasta kultuuripealinnaks Narva või Tartu. ERR kultuuriportaal kandis kultuuriministeeriumi pressikonverentsi üle.

Kultuur ei ole kulurida, vaid võimalus ja ressurss. Kultuuripealinnaks olemine kaasab kogukondi, muudab linnakeskkonna atraktiivsemaks ning kultuuri iga päev nähtavamaks. Plaanitud tegevusi aitab lisaks Euroopa Komisjonile ellu viia valitsus, mis rahastab võitja kavandatud tegevusi kuni 10 miljoni euro ulatuses.

Lisaks ühele Eesti linnale hakkavad 2024. aastal tiitlit kandma üks linn Austriast ning üks linn kolmandate riikide seast. Viimaste hulgas on Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni riigid (Island, Liechtenstein, Norra ja Šveits), Euroopa Liidu kandidaatriigid (Albaania, Põhja-Makedoonia, Montenegro, Serbia ja Türgi) või võimalikud kandidaatriigid (Bosnia ja Hertsegoviina ning Kosovo).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: