NUKU muuseumi kontserdil tehakse arhitektuurist muusikat

Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima
Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima

NUKU muuseumis toimub 8. oktoobril kontsert, kus muuseumi ruumid on kirjutatud muusikaks. Teosed loonud Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima kannavad muuseumi kõladest sündinud muusikat muuhulgas ette sada aastat tagasi leiutatud esimesel elektroonilisel instrumendil.

Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima mängivad kokku 15 erineval instrumendil, millest osa on elektroonilised, osa akustilised ja osa ise ehitatud. Kontserdil saab näha ja kuulata ka 100 aastat tagasi leiutatud esimest elektroonilist instrumenti. Muusika abil luuakse mõtteline rännak muuseumi ruumides, helides ja visuaalides.

Kahekuulisest muuseumi helide ja kõlade kogumisperioodist on sündinud üheksa uut muusikateost kolmelt heliloojalt, kes neid koos ette kannavad. Omalaadne programmiline muusika sisaldab muuhulgas teoseid "Elu radiaatoris," "Muuseumimüürid," "Kübaratrikk" ja "Steampunk."

 "Muusikute keskendumine meie ruumidele paistis nagu ukse paotamine eksperimentaalarhitektuuri maailma," rääkis muusemijuht Maria Usk. "Nende muusika loob inimesele ruumist teistsuguse kogemuse ja paneb mõtlema, kuidas kujutada arhitektuuri läbi muusika."

Kontsert toimub NUKU muuseumis 8. oktoobril algusega kl 18.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: