Silt viltu

"Silt viltu" | Triin Ojari taasiseseisvunud Eesti ruumikultuurist

05.10.21 SILT VILTU ... ERRi kultuuriportaali taskuhäälingu "Silt viltu" 19. osas oli külas Eesti arhitektuurimuuseumi juht Triin Ojari, kellega võõrustaja Meelis Oidsalu vestles taasiseseisvunud Eesti ruumikultuurist.

Kersti Kaljulaid: meil peaks olema rohkem programme, mis aitavad viia kultuuri paljusust keskelt kaugemale

04.05.21 SILT VILTU ... President Kersti Kaljulaidi sõnul võiks uute uhkete saalide ehitamise asemel toetada neid, kes väiksemates saalides juba tegutsevad ning liikuda kultuuri edendamisega Tallinnast väljapoole.

"Silt viltu" | Evelin Võigemast: Nüganen on üks Eesti parimaid dramatiseerijaid

22.01.21 TEATER ... Jaanuarikuises saates "Silt viltu" oli Meelis Oidsalul külas Evelin Võigemast, kellega lehitseti Christopher Ryani ja Cacilda Jetha seksuaalantropoloogilist ülevaateraamatut "Seks koidikul: meie seksuaalsuse ürgne allikas". Samuti tuli jutuks Tallinna linnateatri tulevik ning Elmo Nüganeni käekiri.

"Silt viltu" 12: Keiti Vilms aitab mõista vaimset olukorda

18.10.20 KIRJANDUS ... Saate "Silt viltu" 12. osa külastas Keiti Vilms, kellega sirviti tänapäevast vaimset olukorda mõista aitavat orjanduskirjandusklassikat, milleks on eelkõige muidugi Margaret Mitchelli "Tuulest viidud".

"Silt viltu": Kristina Paškevicius. Seks, tants, kohalolu

25.09.20 SILT VILTU ... "Silt viltu" 11. osas on Meelis Oidsalul külas koreograaf, elutantsija ja seksuaalharitlane Kristina Paškevicius. Saate põhiteemaks kujunes lähedusekultuur.

"Silt viltu" 10: Mari-Liis Lillega depressioonist, armastusest ja meie aja kangelastest

22.08.20 ARVAMUS ... Saate "Silt viltu" teise hooaja avakülaline on lavastaja Mari-Liis Lill.

"Silt viltu" 8: Jaak Tombergiga ulmest ja olmest

06.04.20 ARVAMUS ... "Silt viltu" kaheksandas saates on külas kirjandusteadlane Jaak Tomberg, kellega räägiti sellest, mis on ulme ja kuidas see põimub (hetkel eriti, aga ka üldisemalt) olmega.

"Silt viltu" karantiinipäevik: Aro Velmet

25.03.20 ARVAMUS ... "Silt viltu" jätkab Eesti rahvaluule arhiivi tarbeks koroonapärimuse korjamist. Meelis Oidsalu helistas meditsiiniajaloolasele Aro Velmetile, kes jagas karantiinikogemust päikeselisest Californiast.

"Silt viltu" karantiinipäevik: Henrik Kalmet

23.03.20 TEATER ... ERR-i kultuuriportaali käsitööraadio "Silt viltu" hooaeg pidi jätkuma Keiti Vilmsiga, aga Keiti kukkus karantiini ja et saate toimetus ei pea sobilikuks tutvusi interneti kaudu sõlmida, siis helistati neile, keda juba tuntakse.

"Silt viltu" 7: Kaido Höövelson koolikiusu vastu

27.02.20 ARVAMUS ... SIlt viltu seitsmendas saates käis vabariigi aastapäeva külas suure südamega mees Kaido Höövelson (Jaapani rahvakultuuris tuntud ka Baruto nime all), kes noorusele vaatamata on sumomaadleja karjäärile lisaks jõudnud pidada Amigo turvamehe, teleajakirjaniku, parlamentääri ja põllumehe ametit.

"Silt viltu" 6: Margit Lõhmusega kunsti ja elu puutepunktidest

06.02.20 SILT VILTU ... ERR kultuuriportaali käsitööraadiosaate "Silt viltu" kuuendas saate põhiteema on kunstnik ja kirjanik Margit Lõhmus, kes oli ühtlasi Meelis Oidsalu saatekülaline.

Silt viltu 5: Andri Luup. Jõulueelne eine eetrimurul

19.12.19 SILT VILTU ... Kutuuriportaali taskuhäälingu jõulusaates on külas näitekirjanik, lavastaja ja näitleja Andri Luup. Vestluse ajal süüakse. Juhtus ka täis suuga kõnelemist, mille pärast vabandame kuulajate ees ette. Hooliva inimesena tõi Andri kaasa salvestuses üleelamiseks hädavajaliku toiduvaru, mis tuli hävitada, sest "Silt viltu" näol on tegemist pärast "Jõulutunnelit" pikkuselt teise saatega rahvusringhäälingus.

"Silt viltu" 4: Vilja Kiisler maailmavaatest ja ajakirjanduskunstist

25.11.19 SILT VILTU ... "Silt viltu" neljandas saates räägivad Vilja Kiisler ja Meelis Oidsalu ajakirjanike heaolust, ajakirjandusest kui etenduskunstist, ajakirjandust lahkavast teatrilavastusest "Võrk", Marju Lepajõe olulisusest, jõhkrast, ent mõjusast mängufilmist "Piitsavars", ründavusest ajakirjanduses, ajakirjaniku maailmavaate mõjust ajakirjandustööle jpm.

"Silt viltu" 3: Steven-Hristo Evestus Postimehe muutumisest, "Savisaare protsessist" ja Eesti oligarhidest

21.10.19 SILT VILTU ... "Kultuuriportaali saate "Silt viltu" kolmandal salvestusel rääkisid Steven-Hristo Evestus ja Meelis Oidsalu muuhulgas sellest, mis Evestusel Vabal Laval tegemata jäi ning kas Teatriliidu juhatuse liikmel on õigus, kui ta alternatiivteatri armastajaid friikideks nimetab.

"Silt viltu" 2: Aro Velmet, Siim Nurklik ja Meelis Oidsalu arutlevad populismi tõusu üle

24.09.19 SILT VILTU ... Kultuuriportaali podcasti "Silt viltu" teises saates arutlevad Aro Velmet, Siim Nurklik ja Meelis Oidsalu populismi tõusu üle Ameerika Ühendriikides ja Eesti Vabariigis.

"Silt viltu" avasaade: Meelis Oidsalu võõrustab, aga ei võõrasta Henrik Kalmetit

21.08.19 RAADIO 2 ... ERRi kultuuriportaali uue veebiraadiosaate "Silt viltu" avaosas räägivad Henrik Kalmet ja Meelis Oidsalu surrogaatnaiselikkusest, identiteedipornofilmidest ja… rohkem uusi mõisteid ei suudetud kolmetunnise saate jooksul välja mõelda. Juttu tuli veel Margit Lõhmuse jutukogumikust "Sterne", Tommy Cashi ja Rick Owensi näitusest Kumus, karskusest, depressioonist, enesekriitikast teatris, filmidest "Tõde ja õigus" ja "Seltsimees laps", Nublu uuest videost jm

klassikaraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: