Silt viltu 5: Andri Luup. Jõulueelne eine eetrimurul

Foto: Herkki Merila

Kutuuriportaali taskuhäälingu jõulusaates on külas näitekirjanik, lavastaja ja näitleja Andri Luup. Vestluse ajal süüakse. Juhtus ka täis suuga kõnelemist, mille pärast vabandame kuulajate ees ette. Hooliva inimesena tõi Andri kaasa salvestuses üleelamiseks hädavajaliku toiduvaru, mis tuli hävitada, sest "Silt viltu" näol on tegemist pärast "Jõulutunnelit" pikkuselt teise saatega rahvusringhäälingus.

Õnneks leidus külalise kotis ka mõndagi hävimatut: saates kuulete 1990ndatel Eesti avangardraadioteatriskeenele aluse pannud "Kivihalli köökstuudio" (autorid Andri Luup, Juhan Ulfsak, Mart Aas) valitud palu.

Jalgpalli, teatri, veganluse ja muude usundite lahkamise kõrval vesteldi tõenäljast, hülgamisehirmust, Ingmar Bergmanist, eksortsismist ühiskonnas ja kirikus, sellest, kuidas mõjusid Kristina Normani teatrilavastus "Lighter Than Woman", Alvis Hermanise suurlavastuse "Ajaloo uurimise komisjon" ja Lembit Petersoni "Joobnud".

Ühest Põhja-Norras elavast erakust tuli juttu, aga ka ühest erandlikust teatripäeval peetud kõnest. Saate lõpus vahetati jõulukinke: teatraal ja kirjanik Luup loovutas endakirjutatud lasteraamatu "Käblik" ja sai vastukingiks kodukootud laulukese teatrikriitiku kurvast elust. Erakordselt rõõmsaid pühi kõigile!

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: