Läänemaa raamatukogud meelitavad noori lugemispasside abil lugema

Foto: ERR

Läänemaa raamatukogud innustavad noori kirjanduse lainele lugemispasside jagamisega. Kõigis Läänemaa raamatukogudes saavad noored endale küsida passi, kuhu koguda loetud teoste kohta templeid, ning vähemalt seitse raamatut lugenud lapsi ootab suve lõpus pidu.

Laura osaleb suvelugemise üleskutses kolmandat aastat. Lugemispassis on raamatukogu valitud 30 teose tutvustused. Neist tuleb läbi lugeda vähemalt seitse ning vastata siis raamatukoguhoidja küsimustele raamatu kohta, et saada passi vastav tempel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Põnevusraamatud, kus juhtub palju. Noorteraamatud," loetles Laura, millised raamatud temale enim huvi pakuvad.

Laura ema hinnangul on tegemist väga toreda üleskutsega. "Vanemana mulle väga meeldib see, et neil on võimalus valida, et neil on nimekiri, mida nad valida saavad, sest tihti nad tulevad küsima, et "emme mida ma loen?". Ma ei oska neile öelda, sest see, mida mina omal ajal lugesin ei pruugi ju neile meeldida," rääkis Triin.

Haapsalu Lasteraamatukogu bibliograaf Krista Kumberg ütles, et lugemispassi idee saadi Võrumaa kolleegidelt. Kui esimesel aastal lõpetas edukalt 12 last, siis mullu juba 60.

"Meie eesmärk on tõmmata tähelepanu raamatutele, mis on jäänud võib-olla unarule ja unustusse, tõmmata tähelepanu raamatutele, mis on uued ja huvitavad, aga võib-olla pole lapsele, õpetajale ja lapsevanemale orbiiti jõudnud, ja et oleks pooleks tõlketeoseid ja Eesti autorite teoseid," selgitas Kumberg.

Vähemalt seitse templit kogunud lapsed saavad kutse suve lõpus peetavale peole.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: