Jõgevamaal avatakse uuenenud Kalevipoja muuseum

4. juulil avatakse Jõgevamaal Kääpal renoveeritud Kalevipoja muuseum, mis tegutses varemgi, kuid tänu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusele sai võimalikuks vana hoone täielik renoveerimine ning uue kaasaegse ekspositsiooni loomine

"Muuseumis on võimalik hiidsangari seiklustest osa saada läbi interaktiivsuse, virtuaalreaalsuse, mängude, filmide ja muude põnevate vahendite," tutvustas sihtasutuse Kalevipoja Koda juhatuse liige Annika Oras.

Samuti saab muuseumis tutvuda ka "Kalevipojast" inspireeritud kunstiteostega. Värske ekspositsiooni loovjuht Mairo Rääsk ütles, et näitusega sooviti rõhtada Eesti rahvuskangelase eripära ning tuua esile ja väärtustada eeposes esinevat loovust ja loomingulisust. ""Kalevipoja" tõlgendused on läbi aja pidevalt muutunud ja teisenenud, mis lubab aimata seal peituvat loomingulist potentsiaali ning see kõik on olnud dialoogis ühiskonna arengutega," selgitas ta.

Oma osa muuseumis on ka kohaliku piirkonna elanikel, kes lugesid audioraamatuna sisse täispika Kalevipoja teksti. Lisaks on võimalik kaasa teha Kalevipoja reis laevaga Lennuk või siis osaleda rahvuskangelase seiklustel põrgus.

Avamispäeval on Kalevipoja muuseum avatud 12-00, edaspidi saab ekspostisiooniga tutvuda igapäevaelt kell 11-18. Muuseumi täispilet maksab 9 eurot, sooduspilet 6 eurot ning perepilet 19 eurot. Pääse sisaldab ekspositsiooni külastust peamajas, koduloonäituse uudistamist kasakamajas ja aidas ning mänguhoovi külastust. Virtuaalreaalsuse elamust on võimalik kogeda eraldi piletiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: