Olga ja Priit Pärn illustreerisid koos pojaga lasteraamatu

Perekond Pärn
Perekond Pärn Autor/allikas: kirjastus

Varem on Pärnad illustreerinud mitmeid raamatuid, kuid Helena Kochi kirjutatud "Kõhu mässu" pildid valmisid pere ühistööna, pilte aitas joonistada ka üheksa-aastane poeg Märt Rudolf.

Olga Pärna sõnul sündis idee raamat kolmekesi illustreerida juhuslikult: "Kui otsisime raamatule originaalset visuaalset stiili, liitus meiega ka poeg Märt, kes tegi meie piltidest oma versioone. Tema piltides oli ainult lapsele omast joone vabadust ja uljust, samuti üllatavaid väikeseid detaile, mis meie meelest andsid hästi edasi raamatu sisu. Skaneerisime need joonistused ja värvisime arvutis."

"Perekond Pärnade ühine looming on uudne, pisut isegi ehmatav, aga seda ainult heas mõttes," kommenteeris kirjastaja Tiina Tammer. "Huvitavaid mõtteuperpalle neis piltides juba jagub. Helena Koch on samuti valinud ebatavalise viisi lastele mõningate asjade selgitamiseks. Samas ei mõju tekst näppuviibutavalt, vaid parajalt lapsepäraselt ja seikluslikult."

Kirjastuse Tammerraamat avaldatud "Kõhu mäss" on lugu 8aastasest Ukust, kelle kehaosad pole oma eluga rahul. Silmad näiteks vajaksid puhkust, kõrvad vaikust ja hambad puhtamat keskkonda. Ühel päeval otsustab kõht hakata parema elu nimel mässama ja innustab sellega ka teisi kehaosi. Humoorikas lasteraamat õpetab lastele oma keha rohkem kuulama.

Toimetaja: Marju Bakhoff

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: