Sirbi 2020. aasta laureaadid on Helm, Lill, Kindsiko ja Saarts

Sirbi 2020. aasta laureaadid on Helm, Lill, Kindsiko ja Saarts
Sirbi 2020. aasta laureaadid on Helm, Lill, Kindsiko ja Saarts Autor/allikas: Erakogu / Priit Mürk

Kultuurileht Sirp valmis 2020. aasta jooskul lehele kirjutanud autorite hulgas välja neli laureaati, kelleks on Aveliina Helm, Siim Lill, Eneli Kindsiko, ja Tõnis Saarts. Sirp on oma parimaid autoreid tunnustanud alates 1964. aastast.

Tartu ülikooli botaanika kaasprofessor doktor Aveliina Helm avaldas Sirbis arvamuslugusid ja analüüse, olles ökoloogi, loodusteadlase ja looduskaitsjana kõlav eestkõneleja antropotseenis haavatud ja hääletule loodusele.

Tartu ülikooli usuteaduskonna doktorant, luuletaja, õpetaja, raamatukaupmees ja kultuurikorraldaja Siim Lill avaldas Sirbis seitse säravat arvustust ja esseed kirjanduse, sotsiaalia ja kunsti valdkonnas.

Tartu ülikooli majanduse kvalitatiivuuringute kaasprofessor doktor Eneli Kindsiko pidas Sirbi veergudel vaprat ja valgustavat võitlust teaduse rahastamise ning kõrghariduse korralduse parema tuleviku nimel.

Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsent doktor Tõnis Saarts aitas lugejail Eesti ühiskonda ja poliitikat paremini mõista rahulike, süvenevate ja erahuvidest puutumata põhjalike analüüsidega, nagu ta seda on teinud juba paarkümmend aastat.

Hetkel ei saa Sirbi toimetus koroonaviirusest tingitud piirangute tõttu laureaate õnnitleda, tänukirjad laureaatidele avaldatakse aga 8. jaanuaril ilmuvas Sirbis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: