Tallinna Keskraamatukogu teenuseid kasutas mullu rekordarv lugejaid

Tallinna keskraamatukogu
Tallinna keskraamatukogu Autor/allikas: TKK FB

Mullu kasutas Tallinna Keskraamatukogu teenuseid rekordarv lugejaid ehk üle 76 000 inimese ning raamatukogu külastati füüsiliselt ja virtuaalselt rohkem kui 1,72 miljonit korda.

Koroonakriis naelutas kevadel inimesed koju ja piiras liikumist ka ülejäänud aastal, mistõttu pöördusid paljud lugemise ja enesearendamise poole. "Nii palju lugejaid ei olnud raamatukogul isegi majandussurutise aastatel 2008-2010, mil lugejate arv kasvas väga jõudsalt," ütles Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm.

Rekordeid purustasid ka teised teenindusnäitajad. Kojulaenutuste arv kasvas 8,3% ning seda peamiselt lugejate suure huvi tõttu e-raamatute vastu, mida laenati kolm korda enam kui eelmisel aastal. 2020. aasta lõpuks tehti ca 130 000 e-laenutust, mis moodustab 7,2% kõikidest laenutustest.

Eriolukorra ajal käivitatud uued e-teenused osutusid väga populaarseks ning kuuluvad praeguseks ka püsivalt raamatukogu teenuste hulka. Näiteks koolitusi ja raamatukogutunde korraldatakse videosildade vahendusel, lastele loetakse raamatuid ette telefoni, Skype'i või Facebook'i teel, seenioridele toimuvad Skype vestlusklubi kohtumised.

Aasta jooksul osales koolitustel üle 26 800 lugeja ja individuaalkoolitustel osalenute arv tõusis 2%. YouTube'i kanalile koostati koolitusmaterjale digioskuste iseseisvaks omandamiseks ning nõustati telefoni ja veebi teel arvutikasutamisel tuge vajavaid inimesi. Eakatele lugesid raamatukoguhoidjad telefoni teel uudiseid ette ja vastasid  igapäevaelu puudutavatele küsimustele.

Erinevatel üritustel, millest mitmed toimusid veebis, osales kokku rohkem kui 57 000 lugejat, mis tähendas osalejate arvu osas 27,6% tõusu.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: