Otseülekanne lõppenud: Eesti animatsiooni juubeliaasta konverents

Rein Raamatu
Rein Raamatu "Suur Tõll" (1980). Autor/allikas: Tallinnfilm

20. märtsil toimub Eesti animatsiooni liidu ja Eesti kunstiakadeemia eestvedamisel virtuaalne konverents, mis on pühendatud Eesti animatsiooni 90. aastapäevale ja Rein Raamatu 90. sünnipäevale. ERR-i kultuuriportaalist on võimalik konverentsi jälgida.

1931. aastal jõudis linale esimene Eestis valminud joonisfilm "Kutsu Juku seiklusi". Just seda sündmust võib pidada Eesti animatsiooni traditsiooni lähtepunktiks.

Konverentsi keskmeks on võetud animamaestro Rein Raamatu loomingu kõrgaeg 1970.–1980. aastatel. Konverentsil käsitletakse Eesti ja Ida-Euroopa 1970.–1980. aastate animatsiooni suundi ja eripära, kokkupuuteid tolleagse kunsti ja kriitikaga ning uuritakse lähemalt Rein Raamatu loomingulist pärandit.

Kava:

12:00 Sissejuhatus
12:15
Natalja Lukinõh / Edu, võitluse ja loomingu lugu (ENG)
13:00 PAUS
14:00 Andreas Trossek / Eesti joonisanimatsiooni ja neoavangardi kokkupuutepunktidest
14:45 Elise Eimre / Rein Raamat — kunstnik filmitööstuses
15:20 Jaak Lõhmus / Unustatud unustamatud
16:05 "Suur Tõll" 1980, Rein Raamat
16:20 Paneel: Ülo Pikkov, Linda Kaljundi, Eva Näripea

Konverentsipäeva juhib Mari-Liis Rebane.

Paneearutelu keskendub ühele tuntumale Rein Raamatu joonisfilmile "Suur Tõll". 1980. aastal valminud Eesti vägilasmuistendile toetuv joonisfilm kätkeb endas hulka tugevaid rahvusromantilisi kujundeid, vabadusiha ja lootust. Saaremaa vägilane Tõll, rahva usk ja jõud, aitab võita ülekaalukad võõrväed ja saatana enda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: