Briti filmiauhindadel võidutses "Nomaadimaa"

Foto: SCANPIX / EPA

Briti filmi- ja telekunsti akadeemia (BAFTA) auhindade jagamisel võitis pühapäeval parima filmi tiitli USA rändesaaga "Nomaadimaa" ("Nomadland") ja selle lavastaja Chloe Zhao tunnistati parimaks režissööriks.

Esmakordselt viidi BAFTA auhinnatseremoonia läbi publikuta ja kahel eraldi päeval. Põhiauhinnad jagati välja pühapäeval London Royal Albert Hallis.

Võidukas "Nomaadimaa" noppis kokku neli auhinda - parim film, parim režissöör, parim operaatoritöö ning filmis peaosa teinud Frances McDormand pälvis rolli eest parima naisnäitleja tiitli.

Suurbritannia rahvusringhäälingu BBC andmetel on Hiina päritolu ja Ühendriikides elav "Nomaadimaa" režissöör Zhao teine parima režissööri auhinna saanud naine 53 aasta jooksul. "Oli ka aeg. Ma armastan seda, mida ma teen. Kui see tähendab, et rohkem minusuguseid suudavad oma unistused ellu viia, siis olen ma väga tänulik," märkis Zhao.

Parimaks meesnäitlejaks tunnistati Anthony Hopkins näitlejatöö eest filmis "Isa" ("The Father"), kes kajastab seal dementsusega võitlevat eakat meest.

PARIM FILM

"The Father"
"The Mauritanian"
"Nomadland" - VÕITJA
"Promising Young Woman"
"The Trial Of The Chicago 7"

PARIM BRITI FILM

"Calm With Horses"
"The Dig"
"The Father"
"His House"
"Limbo"
"The Mauritanian"
"Mogul Mowgli"
"Promising Young Woman" - VÕITJA
"Rocks"
"Saint Maud"

PARIM NAISPEAOSATÄITJA

Bukky Bakray ("Rocks")
Radha Blank ("The 40-Year-Old Version")
Vanessa Kirby ("Pieces Of A Woman")
Frances McDormand ("Nomadland") - VÕITJA
Wunmi Mosaku ("His House")
Alfre Woodard ("Clemency")

PARIM MEESPEAOSATÄITJA

Riz Ahmed ("Sound Of Metal")
Anthony Hopkins ("The Father") - VÕITJA
Adarsh Gourav ("The White Tiger")
Mads Mikkelsen ("Another Round")
Tahar Rahim ("The Mauritanian")
Chadwick Boseman ("Ma Rainey's Black Bottom")

PARIM NAISKÕRVALOSATÄITJA

Niamh Algar ("Calm With Horses")
Kosar Ali ("Rocks")
Maria Bakalova ("Borat Subsequent Moviefilm")
Dominique Fishback ("Judas And The Black Messiah")
Ashley Madekwe ("County Lines")
Yuh-Jung Youn ("Minari") - VÕITJA

PARIM MEESKÕRVALOSATÄITJA

Daniel Kaluuya ("Judas And The Black Messiah") - VÕITJA
Barry Keoghan ("Calm With Horses")
Alan Kim ("Minari")
Leslie Odom Jr. ("One Night In Miami…")
Clarke Peters ("Da 5 Bloods")
Paul Raci ("Sound Of Metal")

PARIMAD OSATÄITJAD

Shaheen Baig ("Calm with Horses")
Alexa L. Fogel ("Judas and the Black Messiah")
Julia Kim ("Minari")
Lindsay Graham Ahanonu, Mary Vernieu ("Promising Young Woman")
Lucy Pardee ("Rocks") - VÕITJA

PARIM REŽISSÖÖR

Thomas Vinterberg – "Another Round"
Shannon Murphy – "Babyteeth"
Lee Isaac Chung – "Minari"
Chloe Zhao – "Nomadland" - VÕITJA
Jasmila Zbanic – "Quo Vadis, Aida?"
Sarah Gavron – "Rocks"

SILMAPAISTEV DEBÜÜT BRITI STSENARISTILT, REŽISSÖÖRILT VÕI PRODUTSENDILT

Remi Weekes "His House" - VÕITJA
"Limbo"
"Moffie"
"Rocks"
"Saint Maud"

PARIM ANIMAFILM

"Onward"
"Soul" - VÕITJA
"Wolfwalkers"

PARIM STSENAARIUM

"Another Round"
"Mank"
"Promising Young Woman" - VÕITJA
"Rocks"
"The Trial Of The Chicago 7"

PARIM KOHANDATUD STSENAARIUM

"The Dig"
"The Father" - VÕITJA
"The Mauritanian"
"Nomadland"
"The White Tiger"

PARIM OPERAATORITÖÖ

"Judas And The Black Messiah"
"Mank"
"The Mauritanian"
"News Of The World"
Joshua James Richards "Nomadland" - VÕITJA

TÕUSVA TÄHE PUBLIKUAUHIND

Bukky Bakray - VÕITJA
Conrad Khan
Kingsley Ben-Adir
Morfydd Clark
Ṣọpẹ́ Dìrísù

PARIM DOKUMENTAALFILM

"Collective"
"David Attenborough: A Life On Our Planet"
"The Dissident"
"My Octopus Teacher" - VÕITJA
"The Social Dilemma"

PARIM VÕÕRKEELNE FILM

"Another Round" - VÕITJA
"Dear Comrades!"
"Les Misérables"
"Minari"
"Quo Vadis, Aida?"

PARIM KOSTÜÜMIKUJUNDUS

"Ammonite"
"The Dig"
"Emma"
"Ma Rainey's Black Bottom" - VÕITJA
"Mank"

PARIM GRIMM

"The Dig"
"Hillbilly Elegy"
"Ma Rainey's Black Bottom" - VÕITJA
"Mank"
"Pinocchio"

PARIM ORIGINAALMUUSIKA

"Mank"
"Minari"
"News Of The World"
"Promising Young Woman"
"Soul" - VÕITJA

PARIM MONTAAŽ

"The Father"
"Nomadland"
"Promising Young Woman"
"Sound Of Metal" - VÕITJA
"The Trial Of The Chicago 7"

PARIM KUJUNDUS

"The Dig"
"The Father"
"Mank" - VÕITJA
"News Of The World"
"Rebecca"

PARIM HELI

"Greyhound"
"News Of The World"
"Nomadland"
"Soul"
"Sound Of Metal" - VÕITJA

PARIMAD ERIEFEKTID

"Greyhound"
"The Midnight Sky"
"Mulan"
"The One And Only Ivan"
"Tenet" - VÕITJA

PARIM BRITI LÜHIANIMATSIOON

"The Fire Next Time"
Mole Hill, Laura Duncalf "The Owl And the Pussycat" - VÕITJA
"The Song Of A Lost Boy"

PARIM BRITI LÜHIFILM

Jesse Lewis Reece, Ike Newman ("Eyelash")
Akinola Davies, Rachel Dargavel, Wale Davies ("Lizard")
John Addis, Rami Sarras Pantoja ("Lucky Break")
Ghada Eldemellawy ("Miss Curvy")
Farah Nabulsi ("The Present") - VÕITJA

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: AFP-BNS/Variety

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: