Raamatuhoidja | Kihnu raamatukogu perioodikast on populaarseim Kroonika

Saatele "Raamatuhoidja" avas uksed Kihnu raamatukogu, mis asub kohaliku rahvamaja teisel korrusel.

Munalaiu sadamast jõuab parvlaeva "Kihnu Virve" ja jalgrattaga raamatukokku pooleteise tunniga. Praegu kohaliku rahvamaja teisel korrusel asuva raamatukogu alguspunkt viib 1887. aastasse. Praegune asukoht on kolmas, kus vana rahvamaja põlemise järel vaimuvara kogu paikneb.

Raamatukoguhoidja Maire Havik rääkis Kihnu raamatukogu kirevast ajaloost ja sellest, mida kihnlased kõige meelsamini loevad. "Loomingut loeb mul ainult kolm inimest, perioodikast sirvitakse enim Kroonikat," muigas Havik.

Kihnu naise jaoks oli raamatute lugemine tükk aega ajaraiskamine. "Kui inimene luges raamatut, oli ta täielik laiskvorst," rääkis Havik ja lisas, et raamatuid lugesid haritlased ja meremehed, aga 1950. aastatel hakkasid vaikselt lugema ka naised, alguses salaja, sest laiskust ei tahtnud keegi näidata.

Nüüd külastavad raamatukogu nii naised kui mehed, nii noored kui vanad. Lasteraamatute riiulietele on Kihnu raamatukogus terve koridor. Samuti on eraldi sektsioon kihnukeelsetele ja Kihnust kirjutatud raamatutele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Raamatuhoidja"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: