New Yorgis tuleb esiettekandele Pärdi kooriteos "O Holy Father Nicholas"

Arvo Pärt
Arvo Pärt Autor/allikas: Kaupo Kikkas / ERR

31. oktoobril ja 1. novembril tuleb New Yorgis Metropolitani muuseumis maailma esiettekandele Arvo Pärdi a cappella kooriteos "O Holy Father Nicholas" ("Oo, püha isa Nikolaus").

Teose toob kuulajateni Artefact Ensemble, mida juhatab Grammy auhinnale nomineeritud dirigent Benedict Sheehan.

Kooriteose tellisid Nektarios S. Antoniou ja Schola Cantorumi koor ning Metropolitani muuseum New Yorgi Püha Nikolause kreeka õigeusu kiriku taasavamise auks.

Püha Nikolause kirik hävis täielikult 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutes, algse asupaiga vahetus läheduses asuv uus pühakoda avatakse tuleval kevadel.

15-minutilise kooriteose "O Holy Father Nicholas" aluseks on ingliskeelne palvetekst, mis pärineb õigeusu liturgiast, püha Nikolaus Imetegija mälestuspüha pealaulust.

Sama teksti on Arvo Pärt kasutanud ka varem – kooriteose "Triodion" kolmandas osas ning venekeelsena vokaalansamblile loodud teoses "Alleluia-Tropus".

Artefact Ensemble on dirigent Benedict Sheehani ja Louisvillé'i Püha Miikaeli õigeusu kiriku muusikajuhi Stephen Jacobs'i koostöös sündinud kooslus, mis koondab lauljaid üle USA.

Esiettekanne on osa Arvo Pärdi autorikontserdist, kus Arvo Pärdi teoseid esitavad Artefact Ensemble, Schola Cantorum ja Grammy auhinnaga pärjatud Experiential Orchestra ning solistid Michelle Ross (viiul) ja Eric S. Brenner (kontratenor).

Dirigendid on Benedict Sheehan ja James Blachly.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: