Galerii: EKKM-is näeb Edith Karlsoni isikunäitust "Süütuse tagasitulek"

{{1635484680000 | amCalendar}}
Foto: Pressimaterjal

Reedel, 29. oktoobril kell 18 avab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) Edith Karlsoni isikunäituse "Süütuse tagasitulek".

Karlsoni väljapanek EKKMi kolmel korrusel avab eksistentsi pimedama, nilbema, naljakama ja õrnema poole. EKKMi ruumid on ümber ehitatud paikadeks, kus kohtuda terrakotast igaviku ja Neitsi Maarjaga, orhidee ja klaasist kupliga, tillukese Kristuse ning lõppematu Enyaga.

Esimese korruse ruum koosneb autoportreedest ning on skulptori lemmik. "Siin on üle 60 inimese, kes käisid minu stuudios - tuttavad ja tuttavate tuttavad. Enamus siin olevate tööde autoritest ei ole mitte kunagi savi puutunud ja tööd, mis siin nende käte all valmisid, on minu jaoks tohutult inimlikud, soojad ja ausad," rääkis skulptor ja tõdes, et nendelt töödelt ta silmi ära ei saa. "Ma tean, mis töö on kellegi tehtud ja näen neid inimesi loomingu taga."

Edith Karlson on skulptor, kelle loomingus esinevad animaalsed, brutaalsed ja tsiviliseerumispaineta karakterid. Nende robustne pinnatöötlus, justkui lõpetamatus ja groteskne paisutatus kõnetavad allhoovusena tumedaid tunge ja ürgsemaid ladestusi. Seeläbi tungivad Karlsoni loomingusse ka abstraktsemal tasandil küsimused ihadest, surmast, seksuaalsusest ja pühadusest, pakkudes kapitalismi jaatuse või eituse asemel hoopis tooremat ning ihulisemat kogemust – see on objekti triumf. 

Kunstnik Edith Karlson, kuraator Eero Epner, ruumikujundus Arthur Arula, valguskujundus Oliver Kulpsoo, graafiline disainer Margus Tamm.

Näitust saadavad tuurid eesti, vene ja inglise keeles. Tuurid on tasuta, kuid näituse meeskond palub tuuril osaluse registreerida.

Karlsoni töödele lisaks saab näha teoseid Eesti Kunstimuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Eesti Ajaloomuuseumist ja Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogust.

Näitus jääb avatuks kuni 12. detsembrini. 

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: