Vilde kirjandusauhinna pälvis Tauno Vahteri "Madis Jeffersoni 11 põgenemist"

Tauno Vahter
Tauno Vahter Autor/allikas: ERR/ Kirke Ert

Vilde kirjandusauhinna žürii otsustas reedel, Eduard Vilde 157. sünniaastapäeval anda preemia eesti kirjanduse 2021. aasta kõige vildelikuma teose eest Tauno Vahteri raamatule "Madis Jeffersoni 11 põgenemist".

Žürii hinnangul on Johannes Lapmanni seiklusrikkal elul põhinev teos vildelik mitmes mõttes: raamat on põnev ja seikluslik, samas oli ka Eduard Vilde ise rahutu hing ja suur rändur, kirjutab Virumaa Teataja.

"Kirjanik on huvitavalt kokku pannud ajaloojupid ja vahepeal tekib kahtlus, kas niisugune inimene oli päriselt olemas," ütles žürii liige Ilme Post. Lääne-Virumaa keskraamatukogu arendusspetsialist Tiina Kriisa märkis, et kirjaniku neutraalne vaade laseb eriti selgelt näha olukordade absurdsust ja traagikat.

Eduard Vilde nimelisele kirjandusauhinnale kandideerisid veel Piret Raua "Portselanist nael", Kai Aareleidi "Vaikne ookean", Mart Kivastiku "Sure, Poisu!", David Vseviovi "Onu Moritza sõnaraamat" ja Urmas Vadi "Hing maanteeserval".

Alates 1965. aastast väljaantav Eduard Vilde nimeline kirjandusauhind on Eesti pikima traditsiooniga kirjandusauhind, mille žürii määrab möödunud aasta parimale Eduard Vilde traditsioone järgivale kirjanduslikule teosele. Žürii teeb otsuse Eduard Vilde sünniaastapäevaks, 4. märtsiks. Kui sobivat teost ei leita, jäetakse auhind välja andmata.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Virumaa Teataja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: