Meremuuseumi rahvusvaheline konverents keskendub tänavu meresõjandusele

Lennusadam
Lennusadam Autor/allikas: Pressimaterjal

Tänavu 1. kuni 2. juunil toimuval Eesti Meremuuseumi rahvusvahelisel konverentsil saavad meresõja ajaloo huvilised tutvuda, kuidas Läänemere regioonis kahe maailmasõja vahel potentsiaalseks tulevikusõjaks valmistuti ning arutada siinse merelise julgeoleku hetkeolukorda.

Konverents kannab pealkirja "Läänemere regiooni mereväed maailmasõdade vahelisel perioodil: sõjalaevastikud, organisatsioonid ja merekaitse strateegiad 1918-1939." "Oleme võtnud südameasjaks pakkuda huvilistele võimaluse süveneda põhjalikumalt meresõjanduse ajalukku kahe maailmasõja vahelisel perioodil ning tuua paralleele kaasaegse merejulgeoleku olukorraga," selgitas Eesti Meremuuseumi teadusjuht Hele Kiimann.

Tallinnas toimuva konverentsi esimesel päeval peavad ettekandeid meresõjaajaloolastest eksperdid Soomest, Suurbritanniast, Taanist, Saksamaalt, Poolast, Leedust, Lätist ja Eestist. Teisel päeval toimuvas diskussioonipaneelis analüüsivad mereväeohvitserid Läänemere regiooni hetkeolukorda ja võimalikke arengukontseptsioone.

"Peame oluliseks heita valgust merekaitse loomisele meie koduses regioonis. Tegemist on sajandi eest tehtud otsuste ja teostatud uuendustega, mis siiani mõjutavad tänapäeva ning edasist. Neid ühiselt käsitledes loome terviklikku vaate sõjanduse ja merenduse ajastule, mis on siiani varju jäänud või lausa kättesaamatu olnud," tõdes Eesti Meremuuseumi teadur meresõjanduse vallas Arto Oll (PhD). 

Konverentsi avapäev toimub Tallinna ülikoolis, diskussioonipaneel leiab aset Lennusadam.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: