Galerii: Lennusadamas avati välinäitus "Lennukuurist muuseumiks"

Jalutuskäigul Lennusadamas saab uudistada välinäitust ja mängida nutimängu, mis on pühendanud Lennusadama muuseumihoone 10. sünnipäevale.

"Tänavu 12. mail täitub kümme aastat, mil vesilennukiangaar on kõigile avatud meremuuseumina. Ainulaadset hoonet renoveerides ja siin uuenduslikku ekspositsiooni luues osutusime suunanäitajaks, kuidas kultuuripärandit päästa ning muuseumi kaasajastada, aga ka pealinna merele avada. Läheneva sünnipäeva eel jagame meenutusi väljakutsetest, mis sellega kaasnesid. Üheks võimaluseks neist osa saada on külastada Lennusadama väliala, kus ootab fotonäitus ja nutimäng," ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Välinäitusel "Lennukuurist muuseumiks" saavad külastajad uudistada paarikümmet seni avaldamata fotot, mis jutustavad ainulaadse vesilennukiangaari taastamisest uuenduslikuks meremuuseumiks. Näitus on avatud Kalaranna tänava poolsel väljakul.

Kogu vesilennukiangaari ümbrusest leiavad külastajad viiteid nutimängule, mis on mõeldud peredele ja lastele vanuses alates 9. eluaastast. Selle käigus tuleb nutitelefoni abil otsida üles küsimused ning leida neile vastused, mängus osalejad saavad võita ka auhindu.

Nii välinäitus kui ka nutimäng ootavad külastajaid 30. septembrini 2022.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: