Mikkeli muuseum uuendas 25. sünnipäeva puhul Idamaade portselani väljapanekut

Idamaade portselani uuendatud väljapanek Mikkeli muuseumis
Idamaade portselani uuendatud väljapanek Mikkeli muuseumis Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

Mikkeli muuseum tähistab 25. juunil 25 aasta möödumist muuseumi asutamisest. 25. juubeliaasta raames on muuseumis uuenenud Idamaade portselani väljapanek ja toimumas on igakuised kuraatoriekskursioonid.

Juubeliaasta puhul toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval algusega kell 18 Mikkeli muuseumi kogu ja näitust tutvustavad ekskursioonid. 7. juulil tutvustab muuseumi kuraator, kunstiteadlane Greta Koppel Johannes Mikkeli kollektsiooni ja koguja lugusid, 3. augustil esitleb kunstiajaloolane Anu Allikvee kaaskureeritud näitust "Karl Morgenstern. Tartu õpetlase kunstikogu", mis on avatud muuseumi esimesel korrusel.
 
Juubeliaasta raames on valmis saanud ka Mikkeli muuseumi ingliskeelne muuseumijuht, mis annab rahvusvahelisele publikule ülevaate Johannes Mikkeli erakordsest kunstikogust.
 
1997. aastal avatud Mikkeli muuseum loodi tänu erakollektsionäär Johannes Mikkeli (1907–2006) annetatud kunstikogule. Tema enam kui 600 teosest koosnev kogu hõlmab Lääne-Euroopa vanemat maalikunsti ja graafikat, Euroopa, Vene ja Idamaade keraamikat ning üksikuid näiteid 19.–20. sajandi keskpaiku Eestis valminud kunstist, samuti ajaloolist mööblit ning skulptuure.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: