"Stalkeri" pop-up muuseumi autoriõhtud jätkuvad Jaak Tombergi ettekandega

Jaak Tomberg
Jaak Tomberg Autor/allikas: Erakogu

"Stalkeri" pop-up muuseum jätkab Tallinna merepäevade raames autoriõhtute sarjaga "Tsooni hingus", millega tähistatakse Andrei Tarkovski 90. sünniaastapäeva ja "Stalkeri" võtete 45. sünnipäeva.

Sügishooaja avab Tartu Ülikooli nüüdiskirjanduse vanemteadur Jaak Tomberg, kelle autoriõhtu kannab pealkirja "Õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga! Ulmelistest tsoonidest ja utoopilistest soovidest".

Oma ettekandes keskendub Tomberg (ulme)kirjandusliku tsooni määratlusele, eri ilmumiskujudele ja praegusele a(s)jakohasusele, et heita seejärel põhjalikum pilk iseomaselt utoopilisele viisile, kuidas Strugatskid ja Tarkovski seda sisustavad.

"Stalker" pop-up muuseum Noblessneris Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Jaak Tomberg on Tartu Ülikooli nüüdiskirjanduse vanemteadur, kelle peamiseks uurimisalaks on kirjanduse filosoofia ja poeetika, ulmekirjandus ja utopistika. Tema peagi valmiv monograafia "Kuidas täita soovi" vaatleb utoopilise kujutlusvõime s(t)aatust globaliseerunud kultuuriruumis, mida iseloomustab realismi ja teadusulme kummastav ühtelangemine.

Autoriõhtute sarjas "Tsooni hingus" on seni üles astunud Peeter Laurits, Andres Lõo, Sven Grünberg, Arvo Iho, Raoul Kurvitz, Andri Luup ja Karl Käsnapuu. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: